Şalvar Davası Konusu

Şalvar Davası izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Şalvar Davası filminde Elif  köyün, kırsalın içinde büyümüş bir genç kızdır. Elif köyden dışarı çıkabilmiştir, şehre gidip tahsil yapmış, medeni bir kadına dönüşmüştür Şalvar Davası filminde. Elif, köyüne geri döner, doğduğu yere geri döner. Ömer Ağa’nın iki karısı vardır, bu köy erkeklerin elindedir ve üstünlükleri vardır. Dul Elif ortamı keşfeder ve köylü kadınlarının erkeklerin hükmü altında olduğunu görür. Köylü kadınları köydeki erkeklerin sömürgesi altındadır ve onların emirlerini yerine getirirler, karakterlerini erkeklerden koruyamazlar Şalvar Davası filminde. Çok eskiden beri Ömer Ağa’nın Elif’te gözü vardır ve etrafında gezinmektedir, Elif’i karısı yapmak için. Dul kadın Elif, köydeki kadınları ayaklandırır ve örgütler erkeklere karşı Şalvar Davası filminde. Teslim olur erkekler ve feminist bir köye dönüşür bu köy, kadınlar erkekler eşit olur Şalvar Davası filminde.

Şalvar Davası filminin başrolünde ünlü komedyen efsane isim Şener Şen vardır, diğer başrolü filmin Türk Sineması’nın kadın starı Müjde Ar’dır. Diğer oyuncular Halil Ergün, Pembe Mutlu, İhsan Yüce, Gökhan Mete, Haşmet Zeybek’tir. Şalvar Davası filminde kırsalda bir köyün erkekleri maço ve ukala tavırla sergilemektedir, baskı, zorbalıkla kadınlara zorluk çıkartmaktadırlar. Kadınlar erkeklere başkaldırırlar. Ömer Ağa’nın iki karısı vardır, köy erkekleri eşlerine üçüncü sınıf davranış sergilerler, köle gibi kullanırlar, tarlada amele gibi çalıştırmaktadırlar. Erkekler karılarından üstüne üstlük çocuk yaparlar ve insan muamelesi yapmazlar Şalvar Davası filminde. Kadınların bir sürü çocuğu vardır ve hamile kalırlar. Şalvar Davası filminin yapımcısı Engin Karabağ’dır. Şalvar Davası filminin yönetmeni Kartal Tibet’tir. Şalvar Davası filminin senaryosu Başar Sabuncu’ya aittir.

Şalvar Davası zevkle keyifle izleyeceğiniz ünlü komedyen ve oyuncuların yer aldığı önemli bir Yeşilçam filmidir. Şalvar Davası filmini çok seveceksiniz. Şalvar Davası filmini mutlaka seyretmelisiniz. Şalvar Davası önemli bir komedi filmi, sistem eleştirisi barındırı. Şalvar Davası filmini çok seveceksiniz. Şalvar Davası filmi filmlercom ayrılacağıyla sizlerle. Şalvar Davası’nda Şener Şen unutulmaz bir performans sergilemiştir Ağa karakteriyle.

Şalvar Davası Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Şalvar Davası”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Şalvar Davası