Salak Milyoner Konusu

Salak Milyoner izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Film Kayserili Behçet’in ölmek üzere iken çocuklarına vasiyette bulunması ile başlar, Vasiyetine göre Himmet, Gayret, Saffet ve Hayret isimli dört kardeşin İstanbul’a gidip burada Mehmet Çavuş’u bulmaları gerekir. Mehmet Çavuş’ta kendilerine ait bir define haritası olduğunu söyleyen baba Behçet, çocuklarının bir an evvel gidip haritayı ve hazineyi bulmalarını ister.

Kardeşler oturup plan yapmaya koyulurlar, defineyi bölüşmek için tartışmaya başlarlar ancak hiç bir şekilde orta yol bulamazlar. Anlaşmış gibi yapıp kendi başına hareket etmeye karar verir kardeşler. dört kardeş de  , birbirinden habersiz bir şekilde İstanbul’a gitmeye karar verir. Sadece eşlerine bu durumdan bahseden; Hayret, Gayret, Saffet ve Himmet İstanbul yolunu tutarlar. Beklenmedik bir şekilde aynı tren istasyonunda karşılaşan kardeşler, artık yapacağı bir şeyin kalmadığını anlar ve birlikte hareket etmeye karar verip yola koyulur.

İstanbul’a gelip Mehmet Çavuş’u bulan kardeşler İstanbulun her yerinde define avına çıkarlar. Define arayışları sırasında yasaklı yerlerde de kazı yapmayı ihmal etmeyip defalarca karakola düşerler. Bu sırada kocalarından haber alamayan kadınlar da birer birer İstanbul’a Mehmet Çavuş’un evine gelirler. Uzun uğraşlar sonucu Mehmet Çavuş’un evinin altında yatan defineyi keşfederler. Şimdi Çavuş’a belli etmeden kazı yapıp defineyi çıkarmaları gerekmektedir.

Zeki Alasya, Metin Akpınar, Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Münir Özkul gibi Usta oyuncuların kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Ertem Eğilmez oturmaktadır.

Salak Milyoner Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Salak Milyoner”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.