Petrol Kralları Konusu

Petrol Kralları izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Film Zeki ve Metin adlı iki yakın arkadaşın yaşamından bir kesit sunuyor izleyicilere. Genel olarak bu iki arkadaş iş yerlerine hep geç kaldıklarıyla biliniyorlardır. Patronları ise bu durumdan çok sıkılmış ve bir kez daha geç kalırlarsa onları işten atacağını söylemiştir. Zeki ve Metin artık geç kalma olaylarını o kadar iyi gizleyebiliyorlardır ki bu durum onlar için sorun değildir.

Yine bir sabah geç kaldıklarında iş arkadaşları onların yerine manken koyar ve bu ikili yine kovulmaktan paçayı sıyırırlar. Zeki’nin sevgilisi kimi zaman onu iş yerinde ziyaret eder ve küçük şakalar yapar. Zeki onun şakasından ötürü patronuna boya sıçratır. Ne olursa olsun patronu onu kovmaz. İkilinin basit ama mutlu yaşamları vardır. Hayalleri için para biriktirirler ancak istedikleri dükkân açma planı çok pahalıdır ve asla olmayacak bir hayalin peşinden koşuyorlardır.

Zeki’nin sevgilisi Ayten’in babası hasta olduğundan dolayı çalışamamaktadır. Bu durumda zorluğa düşmemek için anneleri işe girmiştir ve Ayten de iş bulma düşüncesi içindeyken ne Zeki ne de babası bu fikre sıcak bakmazlar. Ayten’in babası ev taksitini ödeyebilmek için tefeciden para almıştır ve ödemeyi yapacak parası yoktur.

Tefeci ise Ayten’in arkadaşı Şukufe’nin babası Hasan Amca’dır. Bu adam insanların halinden asla anlamayan paragöz birisidir. Benzin istasyonu vardır ve oraya çok fazla petrol almıştır ancak faizin gelmesini beklemektedir.

Bu sırada Hasan Amca Zeki ve Metin’in evine göz koymuştur ve orayı ucuza almak istiyordur. Zeki ve Metin ise dükkân açabilmek için birisinden borç almaları gerektiğini düşünerek bir gün Hasan Amca’ya gidip ondan borç isterler. Hasan Amca paragözlüğünü tekrar konuşturup onlara borç vermek yerine evlerini satmalarını teklif eder. Bunu duyan Metin kabul etmez. Ertesi güne kadar düşünmek istediklerini söyleyip evlerine giderler. Bu kadar paraya ihtiyaçları olduğu o anda bir anda bahçelerinden petrol çıkmaya başlar. Bu sayede bir anda tefeci Hasan Amca’ya karşı bir savaş içine girerler.

Petrol Kralları Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Petrol Kralları”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.