Mezarlık

İntikam almak hiç bu kadar acı verici olmamıştı!

Mezarlık Konusu

Mezarlık izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Derin Film ve BYFY Productions yapımcılığında çekilen Mezarlık Filmi’nin yönetmenliğini Fuat Yılmaz üstlenmiştir. 2017 yılında vizyona giren Mezarlık Filmi, hala sevilerek izlenen korku filmleri arasında yerini koruyor.  Oldukça gerilim ili izleyiciyi baş başa bırakmayı tercih eden yönetmen, gerilim dolu sahnelerle izleyicinin soluğunu kesmeyi hedeflemekte. Film bir köyde geçmekte ve köy oldukça tuhaf insanların olduğu, insanı fazlasıyla geren bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Mezarlık Filmin konusu

Mezarlık’ın konusu ailesinin ölümünün ardından intikam peşine düşen Azap’ın hikayesini ele almaktadır. Azap ise mezar işleri yaparak geçimini sağlayan zihinsel engelli köylüdür. Karısı hamiledir ve bir anda doğum sancısı başlamıştır. Zihinsel engelli olan kızını ebeyi çağırmak için göndermiştir. Ancak evde bir anda yangın çıkar ve hem eşini hem de doğmamış çocuğunu bu yangında kaybeder. Öte yandan ebeyi çağırması için gönderdiği kızının başına gelenleri köyün diğer delisi olan Sami’den öğrendiği zaman ise gözünü intikam hırsı bürür. O günden sonra ise Azap hem yangında kaybettiği eşi ve doğmamış çocuğunu hem de köye gelen defineciler tarafından tecavüze uğramış kızının intikamını tek tek almaya başlar. Peki Azap’ı şimdi kim durduracaktır? Köye gelenler Azap’ın intikamı ile nasıl karşılaşacak?

Mezarlık Filmi’nde yer alan oyuncular

Türk korku filmleri içerisinde tanıdık isimler Mezarlık’ta karşımıza çıkıyor. Oyuncular arasında Seyithan Özdemir, Nihal Candan, Hakan Eksen, Murat Seviş, Barış Çon, Tahsin dursun yer almakta. Mezarlık Filmi’nde kadına karşı şiddet ele alınmakta. Özellikle zihinsel engelli kadınlara karşı şiddete manifesto olarak çıkmış ve bu düsturda seyircilere mesajını iletiyor. Seyirci filmi izlerken bir yandan nefes kesen sahneler ile yüzleşirken bir yandan da kadına şiddetin ne kadar kötü olduğunu ve nelere sürükleyeceğini gözler önüne seriyor. Mezarlık Filmi’ni sitemizden izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Mezarlık Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Mezarlık”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.