Mavi Mucize (Blue Miracle) Konusu

2021 yapımı olan Mavi Mucize (Blue Miracle), Netflix’in piyasaya sunduğu bir yapıt olarak izleyici ile buluşuyor. Senaryosunu Quintana ve Chris Dowling’in yazmış olduğu filmin yönetmenliğini Julio Quintana üstleniyor. 2021 Amerikan drama filmi. Filmde Dennis Quaid, Jimmy Gonzales, Raymond Cruz, Anthony Gonzalez, Dana Wheeler-Nicholson, Fernanda Urrejola ve Bruce McGill gibi isimleri bir araya getiriyor. Film baştan sona genel hatlarıyla mavinin getirdiği huzuru ve huzursuzluğu işliyor. Bu da gerçekçi bir hikayeyi ortaya koyan etkili bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Mavi Mucize filminde, 2014 yılında gerçekleşen bir kasırgadan sonraki hayat akışı ve bunun getirdikleri işleniyor. Meksika’yı vuran bu büyük kasırga sonrasında hayat herkes için farklı bir şekilde işlemeye başlıyor. Bu kaotik ortamın içerisinde maddi durumu sıkıntılı olsa da yetimhaneleri kurtarmak isteyen bir adam ortaya çıkıyor. Kendini bir nevi sorumluluk sahibi hissederek koruyucusu olduğu çocuklar için bir şeyler yapmak istiyor. Bu süreç içerisinde de hayattan umudu kalmamış ve tükenmiş bir tekne kaptanıyla karşılaşıyor. Bu kaptan ile kârlı bir balıkçılık yarışmasına katılıyor.

Konusunu yaşanmış gerçek bir hikayeden alan filmde, kurgusal olayların da katkısı ile izleyici ekran başına kitleniyor. Dramın ve maceranın bir arada olduğu filmde aile kavramının önemi de işleniyor. Bunun yanında biyografik bir yanı da olan film, izleyenler tarafından sonu büyük merakla beklenen yapıtlar içerisinde yerini alıyor.

Mavi Mucize (Blue Miracle) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Değerlendirme ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Users Reviews

  1. Esma

    Güzel film

    Güzel film

Mavi Mucize