Kesişme: İyi ki Varsın Eren
Joe Bell
Mavi Mucize
Mank
The Irishman
Tolkien
Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında
Lizzie
A Futile and Stupid Gesture
Dünyanın Bütün Parası
Korkusuzlar
Amerika'nın En Çok Nefret Edilen Kadını
Southside with You
Neruda
Ünlü bir şair. Bilinmeyen bir müfettiş. Efsanevi bir insan avı.
Tehlikeli Yürüyüş
Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi
Birdman veya (Cahilliğin Umulmayan Erdemi)
Hitchcock

38 Sonuç içinden 1–24 sonuç gösteriliyor.

Kurgusal olmayan, belirli bir tarihe, geçmişe veya insanların yaşamlarına göre dramatize edilen filmlere, biyografi filmleri yada biyografik filmler denir. Genellikle sürükleyici ve etkileyici olmasıyla bilinen biyografik filmler, kaliteli bir seyir deneyimi yaşamak konusunda önemli tercihlerdendir. Bu tarz filmlerde tarihi bir kişinin hayatını, yaşadıklarını gösterir ve bu filmin merkezinde karakterin kendi adı tercih edilir. Aile bireyleriyle rahatlıkla seyredilmeye uygun sahneler üzerine kurulan biyografi filmleri, tarihin önemli karakterleri hakkında bilgi edinmek için iyi bir seçimdir.

Günümüze kadar beyaz perdede yerini almış birbirinden farklı biyografi filmi vardır. Her biri kaliteli sahneleriyle ön plana çıkmış olup, izleyici noktasında da tam not almayı başarmıştır. Filmler.com’un birbirinden farklı biyografik filmini inceleyerek kaliteli yapımlardan birini seçebilirsiniz. Yönetmen bilgisi, konusu, oyucu kadrosu ve aynı zamanda fragman gibi daha pek çok bilgiye erişim sağlayabileceğiniz biyografi filmleri, topluma mal olmuş popüler kişilerin hayatı hakkında geniş bilgiler sunar.

En popüler biyografi filmleri filmler.com’da

Kullanıcı dostu arayüzü ve zengin film çeşitliliği ve daha pek çok özelliği ile ön plana çıkan filmler.com, her tarz izleyiciye hitap ediyor. Tarihin önemli karakterlerinin hayatlarının beyaz perdeye uyarlanması sonucunda karşımıza çıkan biyografik yapımlar, küçük büyük her filmseverin rahatlıkla seyredebileceği seçeneklerdir. Kimi zaman ilham verici kimi zamansa bilgi aktarıcı özelliklere sahip olan biyografi türündeki yapımlar, sürükleyici olmasının yanı sıra keyifli bir seyir deneyimi sunuyor. Vizyona girdiği andan itibaren popüler olmayı başaran biyografi filmleri kategorisinde yer alan filmler, her sahnesinde bilgi verici niteliktedir.

En eski tarihli biyografi filmlerinin yanı sıra aynı zamanda yakın zamanda izleyicilerin karşısına çıkan biyografik yapımlar hakkında detaylı bilgiler edinebilir ve fragmanını seyrederek filmi izlemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Fragman izle seçeneği sayesinde ziyaretçilerimiz, sadece bir tıkla filmin fragmanına ulaşabilirler. Kategori kapsamında sunulan her bir film alanında uzman editör ekibimiz tarafından titizlikle hazırlanıyor. Bu sayede filmseverler için en iyi seçenekler bir arada sunuluyor. Kaliteli bir seyir deneyimi yaşamanın yanı sıra önemli kişiler hakkında bilgi edinmek konusunda da biyografi filmlerinden yana seçim yapabilirsiniz.