Küçük Hanımın Şoförü Konusu

Küçük Hanımın Şoförü izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1970 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Tunç Başaran yapmıştır. Oyuncu kadrosunda Belgin Doruk, Hulusi Kentmen, Ali Şen ve Ayhan ışık gibi usta oyuncuların yer aldığı filmin hikayesi; hayatın gerçeklerini anlaması için babaanesi tarafından çalıştırılan zengin bir gencin hikayesinden oluşur. Film Ömer’in babaannesinin kendisi hakkında şikayetleriyle başlar. Babaanne Ömer’in dadısına onun savurganlığı hakkında dert yanmaktadır. Dadı sürekli Ömer’i korumaya çalışsa da odaya giren muhasebeci Ömer’in son zamanlarda yaptığı lüzumsuz harcamalardan bahseder.

Babaanne’nin öfkesi oldukça taşmaya başlamış ve torununun akıllanması için planlar yapmaya başlamıştır. Ömer’in babaannesi çok zengindir ancak öldükten sonra torununun bu serveti doğru bir şekilde koruyamayacağını düşünür. Ömer gününü kız arkadaşlarıyla eğlenerek geçirirken babaanesi vasiyetname hazırlamaya başlamıştır. Bir süre sonra babaanne hayatını kaybeder ve aile avukatları vasiyetnameyi okumaya başlar.

Ömer’in bir yıl süre içerisinde kendisinin para kazandığı bir işte çalışmasını ister. Bir yıl boyunca servetinin tek kuruşundan yararlanamayacak ancak bu süre dolduktan sonra yararlanabilecektir. Babaannesini kaybetmek Ömer’i derinden üzmüştür ve hayata eskisi gibi bakamaz hale gelir. Avukatların eşliğinde kendisinin çalışabileceği bir iş aramaya başlar. Birlikte sokakta gezerek ne iş yapabileceğini değerlendirir ancak bulduğu her işin bir zorluğu kendisini düşündürmektedir.

Daha sonra gazetede bir ilan görür ve zengin bir ailenin şoförü olarak işe başlar. Ömer ailenin küçük ve şımarık kızı Neriman’ın şoförlüğünü yapacağını öğrendiğinde oldukça şaşırmıştır. Kendi kimliğini gizlemek zorunda olduğu için eski hayatından sıyrılıp şoförlük yapmak kendisini zorlamaya başlar. Birlikte geçirdikleri süre bu iki genci birbirlerine aşık etmeye başlamıştır. Neriman’ın ailesi kızlarının bir şoförü aşık olduğunu duyduğunda öfkesinden çılgına döner. Ömer’i kızlarından uzaklaştırmak için türlü plan yapmaya başlarlar. Neriman kendisi hakkında konuşulan çirkin dedikoduları duyduğu sırada dengesini kaybeder ve yaralanır.

Ömer aşık olduğu kadını görmek istediğinde onu odaya almazlar. Bir süre sonra Ömer’in görev süresi dolmuştur ve köşküne geri döner. Avukatlar artık tüm servetin sahibinin o olduğunu söylerler. Neriman şoförünün izini sürerek yaşadığı yeri öğrenir. Köşke geldiğinde artık burada şoförlük yaptığını düşünür ancak içeri girdiğinde kendisini zengin bir iş adamı beklemektedir. Ömer ve Neriman’ın birlikte olması için artık bir enge

Küçük Hanımın Şoförü Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Küçük Hanımın Şoförü”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.