Gelin Çiçeği

197092 dk

Gelin Çiçeği

Gelin Çiçeği Konusu

Gelin Çiçeği izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1971 yılında yayınlanan Gelin Çiçeği’nin yönetmenliğini Nejat Saydam yapmış olup oyuncu kadrosunda Türkan Şoray, Kartal Tibet, Hayri Caner ve Semir Sezerli rol almıştır. Bir komedi filmi olan Gelin Çiçeği’nin hikayesi bir yanlış anlamanın ardından sonuçlanması gereken evlilik ve beraberindeki sorunlarından meydana gelir.

Kerim Ağa kasabanın sözü geçenlerinden biridir ve oğlu Dursun’a kasabanın en güzel kızı olan Arzu’yu almak ister. Arzu hiç istemediği bir evliliğe gitmek üzere yola çıkmıştır. Kerim Ağa ve adamları Arzu’yu atın üstünde düğünün yapılacağı yere götürürken yolda arabası bozulmuş birine rastlarlar. Kemal şehirden iş için kasbaya doğru giderkenrabası aniden arıza yapar.

O sırada Kerim ağa ve düğün konvoyu geçerken Kemal’e yardım etmek istediklerini söylerler. Arabayı tamirciye götürürler ve akşam düğünleri olduğunu söyleyerek kendisini de davet ederler. Kemal aracını bırakıp kalacak bir otel arar ancak kasabada sadece bir otel vardır ve Kerim ağa düğün için bütün odaları kiralamıştır.O sırada Arzu’nun abileri gelir ve Kemal’e bir oda ayarlamaya yardımcı olurlar. Kemal kasaba halkına karşı çok mahçup olmuştur çünkü borcunu ödeyebilmek ister.

 

Kasabadakiler onun alçak gönüllü karakteri karşısında hiç bir ücret talep etmezler. Kemal düğün günü odasında yatmış ve yanına geleceğini söyleyen dansözü beklemeye başlar. Bu sırada Arzu düğünde çok alkol kullanıp odasına çıkmıştır ancak girdiği oda Dursun’un değil Kemal’in odasıdır. Dursun sabah kalktığında Arzu’nun yanında uyumadığını söyler ve abileri Arzu’yu aramaya başlar.
Arzu ve Kemal uyanmış ve çığlık atmaya başlamışlardır. Abileri çığlık sesini duyup odaya girer Arzu’yu ve Kemal’i çıplak halde bulurlar. Kardeşleri namusun temizlenmesi için silah zoruyla Kemal’le evlenmesine karar verir. Kemal bunu kabul etmez ve kilitlendiği odanın camından atlayarak kaçmaya başlar.

Arzu’nun abileri ve Kemal arasında yaşanan kovalamaca mahmekede sonuçlanır. Kemal ve Arzu birbirlerini hiç tanımadan evlenmişler ve İstanbul’da yaşamaya başlamışlardır. İlk başlarda zor ve istemedikleri bir evlilik olsada ilerleyen zamanda aralarında amansız bir aşk başlar ve birlikte mutlu bir şekilde yaşam sürerler. Ancak bu fazla uzun sürmez abileri bir yanlış anlaşılma sonucu Kemal’in yaralanmasına ve hastanede kalmasına eden olur. Arzu’da çok sevdiği Kemal’den ayrılıp köyüne dönmek zorunda kalır.

Gelin Çiçeği Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Gelin Çiçeği”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.