Köpeğin Gücü (The Power of the Dog)

2021127 dk,

Köpeğin Gücü (The Power of the Dog) Konusu

Köpeğin Gücü, orijinal adıyla The Power of the Dog filmi 2021 yılında vizyona girdi. Uzun metrajlı bir film olan Köpeğin Gücü western kategorisinde yer alıyor. Jane Campion’ın hem yazdığı hem de yönettiği filmin oyuncu kadrosu epey güçlü. Filmin başrollerinde Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst ve Jesse Plemons var.

Filmin Konusu

Thomas Savage romanından uyarlanan film, iki kardeşin hikayesini anlatıyor. Montana’da oldukça geniş bir çiftliğin sahibi olan iki genç kardeş, birbirilerinden oldukça farklı karakterlere sahiptir. Phil zeki ve güçlü biri olmasına rağmen George daha sakin, kendi halinde biridir. Ama bir gün her şey çiftliğe gelen kadınla alt üst olur. George, aşık olduğu kadınla evlenmiştir ama Phil bu durumdan rahatsızdır. Çünkü kardeşi dul bir kadınla evlenmiştir ve bu durum onun düşüncelerine aykırıdır.

Evliliklerine başından beri karşı olan Phil, zamanla bu duruma dair hislerini kontrol edemez hale gelir. Öyle ki, kardeşinin karısını ortadan kaldırmaya bile karar verir. Bu duruma bir son vermesi gerektiğini düşünmektedir.

Aldığı Ödüller

Film henüz ödül almadı.

Köpeğin Gücü (The Power of the Dog) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Writing

Jane Campion

Screenplay

Production

Jonny Greenwood

Original Music Composer

Camera

Ari Wegner

Director of Photography
İlk yorum yapan siz olun “Köpeğin Gücü (The Power of the Dog)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Köpeğin Gücü