Hızır Dede Konusu

Hızır Dede izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Leyla (Ajda Pekkan) bir ticarethanede sekreter olarak çalışmaktadır. Güzel, yetenekli, çekici bir genç kızdır. Çalıştığı iş yerinin patoru Kelle Hulisi’nin (Vahi Öz) Leyla’ya aşık üç oğlu vardır. Samim (Sadri Alışık), Süleyman (Süleyman Turan) ve Tayfur (Öztürk Serengil) adlı bu üç kardeş, Leyla için birbirlerini yemektedirler. Leyla ise üçünden de kaçmaktadır. Leyla’nıni taliplerinden uzak durmasının sebebi ise, Hızır Dede’sine kendisiyle evlenmek isteyen bu gençlerden, daha bahsetmemiş olmasıdır.
Hızır Dede, Leyla’yı maddi olarak destek veririp,  büyütüp bu yaşa getirmiş kişidir Ancak uzaktan, ilgilenmiştir hep genç kızla, yüzünü dahi görmemiştir Leyla ,Hızır’ın.
Üç kardeş, birbiriyle didişirken. Leyla ise çalışkanlığıyla göz doldurmaktadır, Hulisi sekreterini takdir etmekte, oğullarını ise yerden yere vurmaktadır.
Leyla, Hızır Dede’sine mektup yazar. Yıllardır Hızır Dede diye bildikleri kişilerin eline geçen mektupta Leyla kendisine talip olanlardan bahsetmektedir. Bu gizemli kişiler Orhan (Ayhan Işık) ve Babalık’dır. (Nubar Terziyan) Leyla’ya hep kol kanat germişler, kimliklerini gizli tutmuşlardır.
Orhan, Leyla’nın yanına kimliğini gizleyerek, yardımcısı kılığında gider. Hızır Dede tarafından yollandığını söyleyerek, Leyla’nın yakınında olur hep. Orhan’ın gelmesiyle, olaylar karışacaktır. Leyla’nın adayları, Orhan’ın gelmesiyle ortalığı daha da kızıştıracaklardır. Leyla bu durumda ne yapacaktır.

Hızır Dede Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Hızır Dede”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Hızır Dede