Harry Potter ve Sırlar Odası Konusu

Harry Potter Ve Sırlar Odası, J.K. Rowling’in aynı isimli romanından uyarlanan ve serinin ikinci filmi olan fantastik-macera filmidir. Geçen yaz aldığı mektuplarla hayatı değişen ve artık bir büyücülük okulunun öğrencisi olan Harry, eğitim yılı bitip, teyzesinin evi olan Dorsey evine dönünce bir parça umutsuzluğa kapılır. Yeni seneyi iple çeken Harry’yi bekleyen sürprizlerin ardı arkası kesilmez. Harry’yi ziyarete gelen ev cini Dobby, gelecek olan tehlikelere karşı uyarmak ister. Hogwarts’ta zor bir senenin geçeceğini bildiren Dobby, Harry’i gitmemesi için ikna etmeye çalışır. Yeni okul dönemi başlayınca yeniden Hogwarts’a dönen Harry için sihirli bir dünyanın kapısı bir kez daha ardına kadar aralanır.

Okulda sıklıkla tuhaf olayların yaşanması hem Profesör Dumbeldore’u hem de öğretmenleri tedirgin eder. Bazı öğrencilerin taşa dönüşmüş halde bulunması bu korkuları daha fazla körüklemeye başlar. Artık herkesçe bilinen bir gerçek vardır; Sırlar Odası’nın kapıları açılmış ve efsunlu bir şeyler etrafta kol gezer olmuştur. Grifindor grubuna üye olan Harry, Hermione ve Weasley, okulda alınan önlemleri dikkate almazlar. Okulda yaşanan garipliklerin büyük bölümüne şahit olan üç arkadaş için macera dolu bir yıl beklemektedir.

Proseför Snape ve Slytherin grubundan Drako Malfoy, Harry ile devamlı bir mücadele içerisindedir. Adı herkesçe bilinen ve anne babasını kaybettiği faciadan sağ çıkan Harry, bazıları tarafından istenmeyen ilan edilir. Hem kendisine karşı olanlarla, hem de Sırlar Odası’nın büyük gizemi ile uğraşan Harry, iyi bir sihirbaz olma yolunda hızla ilerleyeceği bir sene geçirecektir. Arkadaşları Ron Weasley ve Muggle bir ailenin çocuğu olduğu için dışlanan Hermione Granger Harry’nin en büyük destekçisi ve en iyi dostları olur. Bu yeni okul senesi Harry Potter’ı biraz daha dönüştürür.

Harry Potter ve Sırlar Odası Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Rupert Grint

Ron Weasley

Emma Watson

Hermione Granger

Richard Harris

Albus Dumbledore

Alan Rickman

Severus Snape

Tom Felton

Draco Malfoy

Kenneth Branagh

Gilderoy Lockhart

Robbie Coltrane

Rubeus Hagrid

Maggie Smith

Minerva McGonagall

David Bradley

Argus Filch

Bonnie Wright

Ginny Weasley

Matthew Lewis

Neville Longbottom

Jason Isaacs

Lucius Malfoy

Toby Jones

Dobby (voice)

Directing

Chris Columbus

İdari Yapımcı

Sound

John Williams

Original Music Composer

Camera

Roger Pratt

Fotoğraf Yönetmeni

Editing

Colin Coull

Digital Color Timer

Art

Stephanie McMillan

Set Decoration

Stuart Craig

Production Design

Andrew Ackland-Snow

Sanat Yönetmeni

Crew

Peter Pedrero

Utility Stunts

Costume & Make-Up

İlk yorum yapan siz olun “Harry Potter ve Sırlar Odası”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.