Sivrisinek Sahili Konusu

Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olan Sivrisinel Filmi, 1986 yılına aittir. Sivrisinek Sahili filmi, dram ve macera kategorilerinde yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Peter Weir yer alıyor. Sivrisinek Sahili filminin oyuncu kadrosu ise şu şekilde oluşuyor; Harrison Ford, Helen Mirren, River Phoenix, Conrad Roberts, Martha Plimpton, Andre Gregory, Dick O’Neill, Jadrien Steele, Michael Rogers, Hilary Gordon, Rebecca Gordon, Jason Alexander, Butterfly McQueen, Tiger Haynes, William Newman. 1986 ait olan bu film, çekim ve kamera görüntü kalitesi elbette günümüze oranla düşük. Ancak filmde geçen konu ve ele alınan ana konu sayesinde film kendini sıkmadan izletebiliyor.

Sivrisinek Sahili filminin konusu

Allie Fox (Harrison Ford) Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ve ülkesini çok seven bir bilim adamıdır. Ülkesi adına çalışmaktan ise her zaman gurur duymuş bir bilim insanıdır. Fakat ilerleyen süreç içerisinde yaptığı çalışmalar hiç kimse tarafından destek verilmemeye başlar. Bu durum karşısında çok üzgün olan Allie Fox, ülkesine karşı bir tepki duyar. Yaşadığı yerden taşınma kararı alan Allie Fox, ailesini de alarak Honduras’taki Sivrisinek Sahili’ne gider.

Yeni geldikleri bu ülkede işler bir anda karışmaya başlar

Daha öncesine kadar şehir hayatına alışkın olan aile, bu sahilde ilk başlarda oldukça zorlanırlar. Zaman zaman bölgede bulunan misyonerler ile tanışan Allie Fox, onlarla samimi olmaya başlar. Yeni taşındıkları bu ülke içerisinde sorunlar patlak vermeye başlar. Ülkede bir anda ortaya çıkan bu sorunlar bir anda büyür ve ülke artık savaş yeri gibi olur. Ülkede her geçen gün artan bu gerilime katlanmak istemeyen Allie’nin ailesi kendi ülkelerine geri dönmek isterler. Ancak Allie Fox bunu kabul etmeycektir. Ailesine başka bir hayat başlamaları gerektiğini savunur. Sivrisinek Sahili filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyiseyirler dileriz…

Ekip & Oyuncular

Writing

Production

Saul Zaentz

İdari Yapımcı

Peter Weir

Yapımcı

Directing

Peter Weir

Yönetmen

Camera

John Seale

Fotoğraf Yönetmeni

Sound

Maurice Jarre

Original Music Composer

Editing

İlk yorum yapan siz olun “Sivrisinek Sahili”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.