Gizli Dünya Konusu

Yönetmenliğini Lenny Abrahamson’un yaptığı film 2015 yılında vizyona girmiş bir dram filmidir. Filmin başrolünde Brie Larson ve Jacob Tremblay yer almaktadır. Annesiyle birlikte küçük bir odaya hapsedilmiş Jack çok kısıtlı şartlar altında yaşamaya çalışmıştır. Filmin genelinde anne ve oğlunun kısıtlı şartlar altında yaşadığı dramatik hayat ele alınmıştır.

Jack ve annesi Ma, nedenini bilmedikleri küçük bir evde yaşlı Nick tarafından esir olarak tutulmaktadır. Ev oldukça bakımsız bir haldedir. Yaşadıkları oda bir kaç metre kare boyunda ve içerisinde sadece. tuvalet, televizyon, yatak gibi temel ihtiyaçların bulunduğu hapishaneden farksız bir yapıdan oluşuyordur. Dolayısıyla Jack’in tek arkadaşı annesinden sonra televizyon ve ondan öğrendikleri olmuştur. Aradan geçen 5 yılın sonunda Jack artık büyümüş bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor. Annesi artık gerçekleri ona anlatması gerektiğini düşünüyor. Zamanla Jack neden orada bulunduklarını sorgulamaya başlıyor ve annesi onun kaçması gerektiğini düşünüyor. Birlikte bir plan yapıyorlar ve bu planda yaşlı Nick’i kandırmaları gerekmektedir.

Plana göre Jack’in ölü taklidi yapması gerekir ve Nick onu gömmek için arabaya yüklediğinde Jack’in kaçması gerekir. Ma, oğlunun öldüğünü söyleyerek Nick’i çağırır. Nick, Jack’i inceledikten sonra ölü olduğuna inanır ve kamyonetin arkasına yükler. Jack bu sırada kaçmayı başarmıştır ve hemen polislere gider. Polisler küçük çocuğun tarif ettiği bölgeye giderek annesini kurtarmayı başarırlar ve annesiyle buluşan Jack kucaklaşıp ağlamaya başlar. Polis ikisini önce hastaneye götürür ardından Ma’nın ailesinin evine giderler. Jack yıllardır yaşadığı odaya alıştığı için annesinin ailesiyle yaşamakta güçlük çekmektedir. Bu sıkıntılar Ma’nın annesi ve babası arasında sorun yaşanmasına neden olur.

Anne Ma bir süre sonra psikolojik sorunlar yaşamaya başlar ve hastaneye götürülür. Jack dışarıdaki hayatına alışmış ancak aklı bir süredir annesindedir. Büyükannesinden saçlarını kesmesini isteyerek annesine hediye etmeyi düşünür böylece annesinin tedavisine yardımcı olabileceğini düşünür. Bir süre sonra anne Ma, yaşadığı psikolojik sorunlarından kurtulup tekrar evine geri döner. Ortada bir tehlikenin kalmadığını anladıklarında birlikte bir kez daha yıllarca yaşadıkları odayı görmeye giderler. Anne Ma, hayatını kurtardığı için oğluna teşekkür eder.

Gizli Dünya Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Brie Larson

Joy "Ma" Newsome

Jacob Tremblay

Jack Newsome

Joan Allen

Nancy Newsome

William H. Macy

Robert Newsome

Amanda Brugel

Officer Parker

Joe Pingue

Officer Grabowski

Cas Anvar

Dr. Mittal

Wendy Crewson

Talk Show Host

Jack Fulton

Neighborhood Boy

Zarrin Darnell-Martin

Attending Doctor

Production

Tessa Ross

Executive Producer

Andrew Lowe

Executive Producer

Ed Guiney

Producer

Hartley Gorenstein

Production Manager

Rose Garnett

Executive Producer

Camera

Danny Cohen

Director of Photography

Sound

Stephen Rennicks

Original Music Composer

Directing

Crew

Jean Frenette

Stunt Coordinator

Costume & Make-Up

Lea Carlson

Costume Design

Art

Ethan Tobman

Production Design

Michelle Lannon

Art Direction
İlk yorum yapan siz olun “Gizli Dünya”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.