Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed)

2015132 dk

Sana kalan bir isimden daha fazlası

Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed) Konusu

Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed), Ryan Coogler ve Aaron Covington’ın ortak bir şekilde senaryosunu oluşturduğu Amerikan spor dram filmi olarak beyaz perdede yerini almıştır. Filmin yapımcılığı ise Sylvester Stallone tarafından yapılmıştır. Filmin bir diğer özelliği ise co-stars tarafından üretilen Rocky film serisinin de yedinci film olarak izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. Filmin başrollerinde Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Tony Bellew ve Graham McTavish yer açıyor. Filmin çekimlerine 19 Ocak 2015 tarihinde, İngiltere’nin Liverpool kentinde başlandı ve sonrasında ise Philadelphia’da devam etti 

Adonis Johnson Creed, Apollo Creed‘in gayrimeşru ilişkisinden doğan oğludur. Creed’in annesi daha ona hamileyken babasının ölmesi ve 2 yıl sonra da annesini kaybetmesinin ardından13 yaşına kadar yetiştirme yurdunda kalmak zorunda kalır. Creed için hayat pek de kolay gelmemiştir. Yetiştirme yurdunda kalan Creed, bir sürede ıslah evinde kalmak zorunda kalmıştır. Bundan sonrasında ise Apolla Creed’in eşi Mary Anne, 1998 yılında onu ıslah evinde ziyaret etmiş ve sahiplenmiştir. 17 yıl sonrasında ise 2015 yılına gelindiğinde, profesör boksör olma hayalini devam ettirmektedir. Ancak bu esnada menkul kıymetler firmasında terfi etmiş ancak bu imkana karşı kendi isteği ile işten ayrılmıştır. Adonis’in aile dostu Tony “Little Duke” Evers Jr. tarafından yönetilen Los Angeles’ın seçkin Delphi Boks Akademisi’nde katılır. Ancak Apollo’nun antrenörü Tony “Duke” Evers onu geri çevirir. Adonis, babasının eski yakın arkadaşı ve rakibi olan eski ağır siklet şampiyonu Rocky Balboa ile iletişim kurmak umuduyla Philadelphia’ya gider. Apollo, artık işini bırakmış ve kendini boksa adamıştır. Bu sebeple de Balboa’dan yardım ister ancak Balboa ilerleyen yaşına karşılık boks konusunda isteksizdir. Fakat ona karşı koyamaz ve sonunda kabul eder. Adonis, Apollo’nun Rocky’nin ağır siklet unvanı almasına yardım eder. Ancak sonrasında ise Apollo arasındaki “gizli üçüncü dövüşü” kimin kazandığını sorar ve bunun üzerine Rocky, Apollo’nun kazandığını söyler. Adonis aynı zamanda kariyeri parlak gözüken şarkı ve söz yazarı Bianca’ya karşı ilgi duyar.  

Hollywood Donnie olarak adlandırılan Adonis, karşısına çıkan tüm yerel dövüşçüleri yener ve Creed’in de gayri meşru oğlu olduğunu öğrenir. Ağır siklet şampiyonu “Pretty” Ricky Conlan’ın menajerinden bir mesaj alır. Adonis Creed olarak adını değiştirmek şartıyla Donnie’nin son rakibi olarak karşısına çıkmasını teklif eder. Donnie öncelikle kendi başarısını devam ettirmek ister ancak sonrasında ise tekrar kabul eder. Donnie, Conlan’ın memleketi Liverpool’daki Goodison Park’ta Conlan ile dövüş pistinde karşı karşıya gelir. Apollo, Rocky’nin yıllar önceki maçında giydiği gibi Amerikan bayraklı bir şort giyer. Adonis, Conlan’a karşı çıkabileceğini gösterir.  

 

Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Michael B. Jordan

Adonis Johnson

Phylicia Rashād

Mary Anne Creed

Andre Ward

Danny "Stuntman" Wheeler

Tony Bellew

"Pretty" Ricky Conlan

Ritchie Coster

Pete Sporino

Camera

Maryse Alberti

Director of Photography

Barbara Harris

ADR Voice Casting

Editing

İlk yorum yapan siz olun “Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Creed: Efsanenin Doğuşu