Cille 2069

Türkiye'nin en büyük animasyon filmi

Cille 2069 Konusu

Cille: 2069 Türk yapımı bir animasyon filmidir. Bir devrimi konu edinen film, yakın zamanda sinema severlerle buluşuyor.   Kuzeyliler isimli bir  kavim İstanbula gelir ve buraya yerleşerek barışçıl bir tutum sergiler. Ancak kavimin amacı hiç de barışçıl olmayacaktır. Seneler içinde halk, Kuzeyliler’in egemenliği altına girer. Bu kabile yerel halka büyük işkenceler ve baskılar uygular.  Film, 2069 senesinde geçer ve ileri teknolojili araçlar görülür. Kuzeyli robotların halkın denetimini ele alması üzerine bir savaş başlar. Uzun yıllar sürecek olan savaş zorlu ve çetindir. Fennan ve Benna isimli ana karakterler üzerinden ilerleyen hikaye bu karakterlerin Ezaki Krallığını yeniden ele geçirmeye çalışması ile devam eder. 

Halkı içinde bulundukları durumdan kurtarmak isteyen grup, meydan konuşmaları yapmaya başlar. Krallığın bu konudaki zayıf tutumu önlerine engel olur ancak bu durum onları pes ettirmez. Robotlardan oluşan ve ileri teknolojiye sahip olan Kuzeyliler Kabilesi’nden kurtulmanın tek yolu halkı bir araya getirmek ve yeniden bir umut aşılamaktır. Birçok savaş sahnesi ve uzun soluklu bir serüven izleyici ile buluşmaktadır.

Daha öncesinde sezonluk dizi şeklinde yayınlanan Cille, bu film ile bir devam serisi yakalar. Ana karakterlerin daha öncesinde yaşadığı maceralara bir yenisi eklenmektedir. Uzun zamandır beklenen film animasyonları ve grafik çalışmaları ile şimdiden büyük beğeni toplamayı başarıyor. Seslendirme ekibi ise seyirciler tarafından tam puan almayı başarmış durumda.

Cille 2069 Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Cille 2069”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.