Canım Oğlum Konusu

Ayşe çocukları için didinen bir kadındır, kıt kanaat sürdürdükleri bir yaşamları olan orta halli denilebilecek bir ailesi vardır. Ailenin en akıllısı olarak bilinen Kenan, derslerinde başarılı zeki bir gençtir. Ayşe ve ailenin diğer üyeleri Kenan’ın üzerine titrerler. Tahsilini tamamlayıp hem kendini hem ailesini içind bulundukları durumdan kurtaracağına inanmaktadırlar. Derslerine son derece önem veren ve sürekli çalışan Kenan’ın hayali tıp okuyup başarılır bir doktor olabilmektir. Bu amaç uğruna gece gündüz çalışan genç adam hedefine her geçen gün daha da yaklaşmaktadır. Ailesi ve kendisi için büyük hayaller kuran genç adam, hiç ummadığu şeyler yaşayacaktır.

Kenan, kendisi ile aynı sınıfta olan Aygün ile bir ilişki yaşamaktadır. Gen kızı seven Kenan, onun için her şeyi yapmaya hazırdır. İlişkileri devam ederken Aygün de bir takım tuhaflıklar sezinleyen genç adam, Aygün’ün uyuşturucu kullandığını öğrenir. Bu duruma çok üzülen Kenan, sevdiği kadını içinde bulunduğu zor durumdan kurtarmaya çalışır. Durum hiç de Kenan’ın varsaydığı gibi olmayacaktır. Aygün’ü kurtarayım derken kendisi de uyuşturucu batağına saplanmıştır.

İlgili bir anne olan Ayşe, oğlunun cebinde uyuşturucu madde bulur, bu durum Ayşe’yi derinden sarsar. Göz bebeği ve geleceği için büyük umutlar beslediği oğlunu kurtarmak için her şeyi yapmaya karar verir. Bu yolda her yolu deneyecek olan kadıni, pırıl pırıl gençler olan bu insanları bu bataktan kurtarmayı amaç edinir.

Hülya Koçyiğit, Yalçın Dümer, Efgan Efekan gibi isimlerin baş rollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Orhan Elmas üstlenmiştir.  Çekildiği dönemde oldukça yaygınlaşan uyuşturucu kullanımına dikkat çeken film, gerçek hayatlara değinen ve yaşanılan dramın altını çizen yapısıyla dikkat çekmektedir. Hülya Koçyiğit’in anne rolünde olduğu yapım, 1988 yılında seyirci karşısına çıkmıştır.

Canım Oğlum Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Acting

İlk yorum yapan siz olun “Canım Oğlum”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.