Büyük Baskın (The Great Raid)

2005132 dk, ,

Büyük Baskın (The Great Raid) Konusu

Büyük Baskın (The Great Raid) filmi, 2. Dünya Savaşı ile ilgili filmleri sevenler için tarih konseptini işliyor. Filmdeki olaylar bir dönemi yansıttığı için son derece ilgi çekici olarak karşımıza çıkıyor. 2005 yapımı bir savaş filmi olan Büyük Baskın (The Great Raid),  2. Dünya Savaşı sırasında Filipinler’in Luzon adasındaki Cabanatuan’daki Baskın hakkında çarpıcı bir film. Yaşananların gerçek hayattan uyarlandığı ancak içerisinde kurgunun da bulunduğu film, akıcı bir savaş filmi.

Film, 2. Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru, Teğmen Henry Mucci kumandasında yer alan 6. bölüğün macerasını anlatıyor. Bu ekip, bütün imkansızlıklar içerisinde meydan okuyor. Bu şekilde de başarılması neredeyse imkânsız olan kurtarma görevini gerçekleştirmek için bir araya geliyor. Bir imkansızlığın başarılış öyküsünü de Büyük Baskın (The Great Raid) filmi böylelikle seyirciye sunuyor. 6. bölüğün askerleri, düşmana esir düşmüş 500 Amerikan askerini, düşman sınırlarından 30 mil içeri girip, kötülüğü ile ün salmış kamptan hayatlarını hiçe sayarak kurtarıyorlar.

Filmde Benjamin Bratt, James Franco, Connie Nielsen, Marton Csokas, Joseph Fiennes, Motoki Kobayashi ve Cesar Montano yer alıyor. Bunun yanı sıra son derece çarpıcı olan bu savaş filminin yönetmeni ise John Dahl.  “Ghost Soldiers: The Forgotten Epic Story of World War II’s Most Dramatic Mission” eserinden uyarlanan film, çarpıcı gerçekliği gün yüzüne çıkarıyor. Aksiyonun gerçekçi bir kurguyla tarih severlerle buluştuğu bu film, izleyenlerden tam not alıyor.

Büyük Baskın (The Great Raid) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Franklin D. Roosevelt

Self (archive footage)

Benjamin Bratt

Lt. Colonel Mucci

Hong Ji-young

Captain Prince

Connie Nielsen

Margaret Utinsky

Joseph Fiennes

Major Gibson

Marton Csokas

Captain Redding

Unknown

Trevor Rabin

Original Music Composer

Trevor Rabin

Orchestrator

Bob Weinstein

Executive Producer

Harvey Weinstein

Executive Producer

Directing

John Dahl

Director

Writing

Doug Miro

Screenplay
İlk yorum yapan siz olun “Büyük Baskın (The Great Raid)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Büyük Baskın