Bulgar Sadık Konusu

Bulgar Sadık izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Bulgar Sadık filmi çok harika bir filmdir. Bulgar Sadık filmi çok güzel bir dram tarih savaş filmidir. Bulgar Sadık filmi bir dönem filmidir. Bulgar Sadık filmini mutlaka seyretmelisiniz. Bulgar Sadık filmi çok güzel bir filmdir. Bulgar Sadık filmi oyunculukları, hikayesi, sahneleri, rejisi, oyuncu yönetimiyle harika bir yapımdır, unutulmaz bir yapımdır. Bulgar Sadık siyah beyaz bir Türk filmidir. Bulgar Sadık filmin mutlaka seyretmelisiniz. Bulgar Sadık filmi 1910 yılında Sadık ve Osman adındaki Türk cengaverlerinin 1910 yılında Osmanlı’ya ait Rumeli’deki Türk köylerine balkan çeteleri tarafından yapılan feci kanlı baskınlar düzenlenmesi sonucunda karışan olayları anlatmaktadır.

Bulgar Sadık filminin yönetmeni Lütfi Ömer Akad’tır. Bulgar Sadık filminin senaryosu Osman F. Seden e aittir. Bulgar Sadık filmi Murat Sertoğlu’nun aynı adlı romanınadan uyarlanmıştır Bulgar Sadık filminin görüntü yönetmeni Kriton İlyadis’dir. Bulgar Sadık filminin oyuncuları starları aktörleri aktrisleri Turan Seyfioğlu, Fatma Andaç, Mahir Özerdem, Eşref Vural, Atıf Kaptan, Rıza Tüzün, Şevket Artun, Sadettin Erbil, Semiramis. Bulgar Sadık filminin yapım şirketi Kemal Filmdir. Bulgar Sadık filminin yapımcısı Osman F. Seden’dir.

Bulgar Sadık filminde gariban Türk köylerine dehşet saçan balkan çetelerine karşı Türk askerleri büyük bir mücadele savaş verirler. Toplu, kılıçlı tüfekli bu mücadeleyi veren cengaverler Sadık ve Osman’ın öyküsüdür bu.  Bulgar Sadık filmi ödüle doymuştur. Bulgar Sadık filmi türk dostları derneği ödül töreninde ödül almıştır 1955 yılında. başka filmlerle birlikte birinci seçilmiştir Bulgar Sadık filmi. Bu filmde emeği geçen birçok kişi de ödül almıştır. Başta filmin yönetmeni Lütfi Ömer Akad olmak üzere en başarılı rejisör ödülünü almıştır. Kriton İlyadis  yılın kameramın ödülünü almıştır.  Buglar Sadık filmini çok seveceksiniz. Bulgar Sadık filmini mutlaka seyretmelisiniz. Bulgar Sadık filmi akıllara durgunluk veren sahneleriyle, döneminin önemli savaş filmlerindendir.. Bulgar Sadık filmi çok güzel bir filmdir, iyi seyirler.

Bulgar Sadık Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bulgar Sadık”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.