Bir Küçük Bulut Konusu

Bir Küçük Bulut izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Bir Küçük Bulut, 1990 yılında sinema severlerle buluşan uzun metraj bir dram filmidir. Faruk Turgut yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunu ise; Tarık Akan, Füsun Demirel, Osman Alyanak, Enver Dönmez, Cemal Şan, Tuncer Sevi, Olgun Koç, Hilmi Bulunmaz, Nurettin Şen, Zeynep Irgat, Erol Şen, Davut Şamlı gibi isimler oluşturmuştur.

Saycan, aile babası ve küçük bir köyde yaşayan genç bir adamdır. Oğlunun eğitimini büyük şehirde almasını ve büyük bir adam olmasını isteyen Saycan, İstanbul’a yola çıkar. Burada amcasının oğlu olan Hasan’ın yanında bir süre kalıp iş arar. En sonunda bir muhallebicide iş bulan adam, para biriktirip babasını, eşini ve oğlunu da İstanbul’a getirmek ister. Bir süre çalışıp köyden ailesini getiren Saycan’ı büyük bir süpriz bekler.

Saycan’ın babası Hıdır, alzaimer hastası ve yaşlı bir adamdır, köyünden kalkıp İstanbul’lara gitmek istemez, ancak oğlunun gönlünü kırmak istemediği için o da yollara düşer. Şimdi Saycan’ın tüm ailesi yanındadır ve işi de vardır. Keyfi son derece yerinde olan Saycan’ı amca oğlu Hasan ile yapacağı bir konuşma yerle bir eder. Hasan, karısı tarafından sürekli olarak baskıya maruz kalmaya başlamıştır. Kendi ekonomik durumları da son derece kötü olan Hasan ve ailesi, Saycan’ın ailesinin yükünü taşıyamayacak durumdadır. Bu durum karşısında çaresiz kalan Saycan, iş yerinden tanıdığı ve çalıştığı muhallebici de bulaşık yıkayarak hayatını idame ettiren Mehmet’in yaşadığı gecekondu mahallesine taşınır. Bir süre sonra Saycan ve Mehmet yakın iki arkadaş olurlar. Mehmet’in dostluğundan keyif alan ve bir yandan istanbul’un ıstıraplı tarafıyla yüzleşen Saycan’ı Mehmet’in de karıştığı bazı siyasi suçlar huzursuz edecektir. İstanbul’da edindiği tek dostu Mehmet, Saycan’ı ve ailesini çıkmaza sürükleyecektir.

Bir Küçük Bulut Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bir Küçük Bulut”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.