Bir Cinayetin Anatomisi (Anatomy of a Murder)

1959161 dk, , ,

Bir Cinayetin Anatomisi (Anatomy of a Murder) Konusu

Konusu

Paul Bieglay, Michigan eyaletinde yaşamaktadır. Paul Bieglay Michigan eyaletinde küçük kasabalarından birinde avukatlık yapmaktadır. Suçun çok yaygın olmadığı yerde tüm zamanlarını arkadaşlarıyla ve çeşitli hobileriyle birlikte geçirmektedir.Günlerden bir gün önemli bir mevkide bulunmuş olan ce oldukça tanınan Frederick Manion’un eşinden aldığı şaşırtıcı bir haber gelmiştir. Bu sebeple olayların akışı değişir. Paul Bieglay bu vakaya dahil olur.

Frederick Manion, bu cinayet suçunun tek şüphelisi olarak tutuklanmıştır. Bu nedenle ortada oldukça ilginç bir durum vardır. Frederick Manion cinayeti işlediğini kabul eder ve bu sebeple suçunu inkar etmez. Bu cinayeti işlerken haklı olduğu sebepleri söyler.

Frederick Manion’un öldürdüğü kişi eşi Laura’ya tecavüz etmiştir. Ve Frederick suçu bu yüzden işlemiştir. Bu ürkütücü ve can sıkıcı durum oldukça çözülmez bir hale dönüşmüştür. Adalet, kimin haklı olduğunu ve zorlu davada bir şekilde neticeye ulaşacaktır.

Laura Manion bir gün dışardan eve döndüğü zaman eşine bu acı gerçeği anlatıyor. Eşi, Frederick Manion’a tecavüze uğradığını söylüyor. Eşi, tecavüz eden ve bu psikolojik olarak oldukça zor bir duruma sürüklenen durumda o kişiyi öldürdükten sonra cinayetin meşru olduğunu söylüyor.

Savunma avukatı ola Paul Biegler (James Stewart) bu mahkemede savunma yapıyor. Sonuçta cinayet sebebinin haklı olup olmadığı konusunda tartışma yapılıyor.

1959 yılına ait olan bu film, Otto Preminger yönetmenliğinde beyaz perdeye çıkmıştır.

Bir Cinayetin Anatomisi (Anatomy of a Murder) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Orlando Bloom

Paul Biegler

Lee Remick

Laura Manion

John Rhys-Davies

Lt. Frederick Manion

Dominic Monaghan

Maida Rutledge

Kathryn Grant

Mary Pilant

Billy Boyd

Claude Dancer

Unknown

Andy Serkis

Original Music Composer

Art

Boris Leven

Production Design

Saul Bass

Title Designer
İlk yorum yapan siz olun “Bir Cinayetin Anatomisi (Anatomy of a Murder)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Bir Cinayetin Anatomisi