Bergman Island Konusu

Dram türünde 2022 yılı itibari ile vizyona giren Bergman Adası, Amerikalı sinemacı çiftin adaya gitmesi ile başlayan hikayeyi anlatıyor.

Ingmar Bergman’a ilham veren Bergman Adası’nda inzivaya çekilmek ve çekecekleri yeni film için hazırlık yapmak isteyen çift, adaya giderek yeni bir yaşama başlar. Yaz boyunca adada kalmak ve çekecekleri film için tüm hazırlıklarını tamamlamak isteyen çift, beklentileri farklı da olsa da adada yaşamaya başladıkça işler değişir. Yazmaya başladıkça kurgu ile hayat arasındaki çizgi her geçen gün daha da ortadan kalkarak belirsiz hale gelir. Bu durum aynı zamanda çift için pek çok farklı riski de beraberinde getirmeye başlayacaktır.

Film sadece hikayesi ile değil, sinema dünyasının en önemli isimlerinden birisi olan Ingmar Bergman. Film, Ingmar Bergman’ın 40 yılını geçirdiği adadaki hikayenin anlatılması ve sık sık bu dönemlere vurgu yapılması ile dikkat çekiyor. 40 yıl boyunca bu adada kalan ve en önemli filmlerini buradaki ilhamları ile ortaya çıkaran yönetmen, aynı zamanda genç çiftçi de ilhan olmuş durumda. Bu nedenle genç çift yeni projeleri için adada kalmayı planlamıştır.

Bergman Island Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bergman Island”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Bergman Island