Aşk Istıraptır Konusu

Aşk Istıraptır izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Nişanlı bir kadın olan Nermin’in (Ayten Alpman), nişanlısının arkadaşı bir adama aşık olma hikayesi. Nermin’in babası ölür ve amcasının yanına yerleşir, amcası Adapazarı’nda yaşamaktadır. Kemal’le (Memduh Ün) de amcasının evinde tanışır, Kemal, Nermin’in amcasının oğludur. Nermin ve Kemal’in aralarında etkileşim olur, evlilik hazırlıklarına başlarlar. Nişan gecesi Nermin, Kemal’in yakın arkadaşı Haluk’la (Muzaffer Tema) tanışır. Haluk’la, Kemal kardeş gibidir. Nermin ve Kemal’in nişanlarının ardından Kemal tahsilini tamamlamak için İstanbul’a gidecektir, Nermin’i Haluk’ a emanet eder, yakın dostunun nişanlısına gözü gibi bakacağını, kendisine bir yanlış yapmayacağına emindir genç adam.

Kemal İstanbul’da okuluna devam edip, mücadele verirken Nermin ile Haluk arasında bir etkileşim başlar, aşk kıvılcımı doğar ve volkana dönüşür zamanla. Nermin ve Haluk plan yaparlar ve birlikte İstanbul’a kaçarlar. Nermin ve Haluk, yeni bir hayata yelken açarlar. Ancak geride bıraktıkları Kemal’in gölgesi peşlerinde olacaktır. Yaşamları iyi noktaya gitmeyecek, ıstırap yaşayacaklardır.

FİLME DAİR: Atıf Yılmaz’ın ilk filmlerinden. Başrollerde Muzaffer Tema, Ayten Alpman, Memduh Ün’ü izliyoruz. Aşk uğruna bir genç kızın çektiği acıların hikayesi. Atıf Yılmaz’ın dönemine göre kullandığı farklı kamera açıları, biçim arayışları şaşırtıcıdır.

Nermin, Haluk’la İstanbul’a kaçtıktan sonra aradan altı yıl geçer, olaylar berbat noktaya gelir. Haluk, haksız yere hapse girer. Nermin önce verem olur, sonra beli kırılır.

Filmde Dr. Kemal Sühan kendi evinde, Nermin’in bel ameliyatını yapmıştır.

Aşk Istıraptır Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Aşk Istıraptır”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Aşk Istıraptır