En çok izlenen Yeşilçam filmleri

Sizlerde bilirsiniz ki Yeşilçam filmleri sinema kültürümüzün vazgeçilmez eserlerindendir. Yeşilçam filmleri 1950’li yıllardan 1960’lı yıllara kadar bir çok filmle karşımıza gelmişlerdir. Bu dönemler sinema kültürünün gelişimi açısından sağlam temeller atılan önemli yıllardandır. Yeşilçam denilince akla gelen belli başlı filmler ve sanatçılar vardır, unutulmayan filmler de Hababam sınıfı serisi, Selvi boylum al yazmalım gibi filmler varken, sanatçılarda Türkan Şoray, Zeki Alasya, Cüneyt Arkın gibi efsanevi Yeşilçam oyuncuları vardır. Sizleri geçmişe götürecek olan “En çok izlenen Yeşilçam filmleri” listemize gelin birlikte göz atalım.

En çok izlenen Yeşilçam filmleri

1. Selvi Boylum Al Yazmalım

Birbirlerini görür görmez aşık olan İlyas ve Asya kaçmaya karar verirler ve evlenirler. Sonradan tavırları değişen geçimsiz bir insana dönüşen İlyas Asya’yı aldatır. Oğlunu da alıp evi terk eden Asya bir adamın yanına sığınıp yıllarca birlikte bir aile gibi yaşar. Ta ki bir gün İlyas çıkıp gelinceye kadar.

2. Hababam Sınıfı

Tarih hocası olan Mahmut hoca özel Çamlıca lisesine müdür olarak atanır. Sürekli haylazlık yapan, okuldan kaçan, kopya çeken bu öğrencileri zapt etmek için farklı ceza yolları dener.

Hababam Sınıfı
Hababam Sınıfı

3. Şoför Nebahat

Babasının ölümünden sonra alacaklıları kapıya dayanmıştı.  Babasının daha taksitleri bile bitmeyen arabasıyla  şoförlük yapmaya karar veren Nebahat bir çok zorlukla başa çıkmak zorundadır.

Şoför Nebahat
Şoför Nebahat

4. Kibar Feyzo

Feyzo askerden döner dönmez yıllardır sevdiği çocukluk aşkı olan Güloyu babasından istemeye karar verir. Ancak Gülo köyün ağasının kızıdır. Kızının taliplerinin çok olduğunu gören ağa en çok başlık parasının verenle evlendireceğini açıklar.

kibar feyzo
kibar feyzo

5. Çöpçüler kralı

Hareketli bir mahallede çöpçülük yapan Apti gönlünü mahallelerinde temizlikçilik yapan Hacer’e kaptırır. Ancak Hacer’in aklı memur şakirdedir. Ailesinin evlendirmek istediği Hacer Şakir’e inat apti ile nişanlanır. Şakir’in kıskançlığı yüzünden Apti’nin başına gelen komik anlar izlemeye değer.

Çöpçüler Kralı
Çöpçüler Kralı

6. Bizim Aile

3 çocuğu ile dul kalmış bir baba ve 3 çocuğu ile dul kalmış bir anne. İkisi de evlatlarının mutluluğu için hayatlarına kimseyi sokmamışlardır. Ancak  mahallelilerin baskısıyla tanışan ve evlenmeye karar veren çiftimiz kısa zamanda çok mutlu olmuşlardır. Tek sorun çocuklar birbirini hiç sevmez .

bizim aile
bizim aile

7. Ah Nerede

Üç kardeş ailelerinden ayrı İstanbul’a okumaya gelirler. Ancak okulu aksatmaya başlarlar. Biri kumara bulaşır, biri aşık olur, biri de siyasete karışır. Asıl sorun aileleri bunları öğrenince başlar.

ah nerede
ah nerede

8. Züğürt Ağa

Köylüler ağanın mallarını satıp İstanbul’a göçerler. Onlardan sonra köyde duramayan ağa da topraklarını satıp İstanbul’a yerleşmeye karar verir. Ancak İstanbul da yaşamak hiçte kolay değildir. yanında karısı, çocukları, annesi ve ölen babasının ikinci eşi  ile İstanbul’a tutunmaya çalışan ağanın hikayesi.

Züğürt Ağa
Züğürt Ağa

9. Üç Kağıtçılar

Hapisten çıkan üç kafadar kendilerine yeni bir hayat çizmek isterler. Artık suçtan uzak durmak isteyen üçlü ne yaparsa yapsın kendilerini hep türlü oyun içinde bulurlar.

üç kağıtçılar
üç kağıtçılar

10. Mavi Boncuk

Emel sayının çalıştığı gazinoya eğlenmeye giden 6 arkadaş. Gazete gördükleri menü fiyatına göre kendilerini ayarlamışlardı. Ancak yaptıkları hesap ile gelen hesap farklı çıkınca kötü muameleden kaçamadılar.

mavi boncuk
mavi boncuk
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir