Türkiye’de geçen ay en çok izlenilen filmler 01-30 Kasım 2022

Türkiye’de geçen ay en çok izlenilen filmler 01-30 Kasım 2022

Türkiye’de geçen ay en çok izlenilen filmler 01-30 Kasım 2022 listesi sizler için derledik. Bu flood akışımızda 1 ay boyunca en çok izlenen ve en çok beğeni toplayan filmler sırasıyla akışımızda yerini aldı. Top10 listemizi takip ederken keyif almanız dileğiyle, iyi seyirler dileriz…

1)Avatar

Bilim kurgu teması üzerine kurulan Avatar filminin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yapan ünlü yönetmen James Cameron, uzun yıllar bu film üzerinde çalışmalar yapmıştır. Beyaz perdede yer aldığı günden bu yana hala seyredilmeyi başaran Avatar, gerek konusu gerek oyuncuları ile ön plana çıkıyor. Bir hırsızlık olayı karşısında ağabeyini kaybeden ve yarı felçli durumda olan Jake Sully, Pandora adında uzak diyarlarda yer alan bir gezegende görevinin başında yer almaya karar verir.

Avatar
Avatar

2)Enola Holmes 2

Enola Holmes, 16. yaş gününün sabahı uyandığında annesinin ortadan kaybolduğunu ve arkasında tuhaf hediyeler bırakarak, nereye ve neden gittiğine dair hiçbir ipucu bırakmadığını fark eder. Özgür ruhlu bir çocukluktan geçirdikten sonra, Enola aniden kendini kardeşleri Sherlock ve Mycroft’un bakımı sorumluluğunda bulur, ikisi de onu “uygun” genç bayanlar bulmaları için bir bitirme okuluna göndermeye karar verir. Onların isteklerini yerine getirmeyi reddeden Enola, Londra’daki annesini aramak için kaçar.

Enola Holmes 2
Enola Holmes 2

3)Top Gun: Maverick

Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak görev yapmaktadır. Yaklaşık olarak otuz yıllık donanma hizmetinin ardından Pete Mitchell, hala kokpitte görevinin başındadır. Test pilotu olarak sınırları ötesinde bir performans sergileyen Mitchell, terfi etmemek için eşsiz bir çaba sarf etmektedir. Çünkü terfi ederse kokpitten çıkması gerekecektir. Pete, uzun yıllardır hayatını kokpitte geçirmiş ve buradan çıkmak hiç de istediği bir şey değildir. Bu sebeple de terfi etmez istemez ve bunun için de çaba gösterir.

Top Gun: Maverick
Top Gun: Maverick

4)Batı Cephesinde Yeni Bir şey Yok

Birinci Dünya Savaşı sırasında bir erkek lisesinde ders veren Profesör Kantorek, öğrencilerine savaşa katılmanın ve bir erkek olarak savaşta görev almanın büyük bir onur olduğu gerekçesini anlatıyor. Bu etkileyici konuşmalardan etkilenen askerler gönüllü olarak Alman ordusuna katılır. Ancak savaş, kitaplarda yazılmayan veya öğretmenler tarafından anlatılmayan destansı bir olay değildir. Genç askerler bu hatanın farkında olsalar da geri dönemezler; tüm naiflikleri ile gerçekleşen tüm siyasi oyunların ve acımasız planların gölgesinde yaşam mücadelesi veriyorlar.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

5)Bıçaklar Çekildi

Bu film, ünlü bir yazar olan Harlan Trombey’in ölümünün ardında sırrı ortaya çıkarmaktadır. Dedektifin bu yolculuğu izleyiciyi ekrana kitleyecek. Ünlü bir suç romanını yazan yazar Harlan Thrombey’in ölüm sebebi oldukça merak konusu olmuştur. Bu sebeple aile hiçbir şekilde yardımcı olmamakla birlikte herhangi bir sonuca da sebep olmaz. Dedektif Blanc, bu işin peşini bırakmayacaktır.

Bıçaklar Çekildi
Bıçaklar Çekildi

6)The Good Nurse

Charlie Cullen tarihin en yüksek sayıda kurbana sahip olan seri katillerinden biridir. Sorumluluk sahibi bir sağlık hizmetlisi olduğunu düşünülen Cullen aynı zamanda bir aile babasıdır. Ama can alma konusundaki gizli saplantısı onu bir seri katil haline getirir. 16 yıl boyunca New Jersey ve Pennsylvania’daki dokuz hastanede faaliyet gösteren Charlie 300’den fazla kişinin ölümüne sebep olmuştur.

The Good Nurse
The Good Nurse

7)Mucize

Genç ve güzel bir İngiliz hemşire olan Lib Wright, 1862’de İrlanda’nın çok kırsal ve ıssız bir bölgesine bir göreve gitmiştir. Ancak bu kez genç hemşire Lib’in görevi bir salgın, ölümcül bir hastalık ya da bilinen başka bir nedenden kaynaklanmamaktadır. Lib, aldığı emirler karşısında şok oldu ve habere inanamayarak İrlanda’nın kırsal bir köyüne gitti. Lib’e gelen düzene göre bu köyde bir genç kız yaşar ve anlatılana göre bu genç kız aylardır tek lokma yememiştir. Anna O’Donnell adlı bu genç kızın artık bir aziz olduğu söyleniyor.

The Wonder
The Wonder

8)Barbarian

Detroit’e bir iş görüşmesi için seyahat eden genç bir kadın, kiralık bir ev rezervasyonu yapar. Ancak gece geç saatlerde geldiğinde, evin çifte rezerve edildiğini ve garip bir adamın zaten orada kaldığını öğrenir. Akşamı orada geçirmeye karar veren kadın, aradan çok geçmeden orada beklenmedik bir ev misafirinden daha çok korkacak çok şey olduğunu keşfeder.

Barbarian
Barbarian

9)Her Şey Her Yerde Aynı Anda

Çoklu evrenler ve paralel evrenler gibi teoriler üzerine şekillenen film, bir kadının gündelik ve sıradan yaşantısı arasında hayatının bir anda değişmesini konu ediniyor. Evelyn, varlığının ve benliğin tüm evrenlerdeki özelliklerine ve bilgi birikimine bir anda sahip olur. Yaşadığı boğucu hayatta kendisine bambaşka bir pencere açılan Evelyn’in, hayatın sırları ile başına geleceklerden bihaberdir.

Her Şey Her Yerde Aynı Anda
Her Şey Her Yerde Aynı Anda

10)Mulholland Çıkmazı

Hollywood’da gitmek isteyen Betty Elms’in tek amacı tanınmak ve oldukça başarılı bir oyuncu olmaktır. Bu uğurda her şeyi yapmaya hazır olan Betty Elms her şeyi geride bırakır ve Hollywood’a gider. Yolculuğuna büyük beklentilerle çıkan Betty kendisini çok iyi bir oyuncu olduğuna inandırmıştır. Bu nedenle oraya gittiği zaman herkes tarafından beğenileceğini, kısa sürede ünleneceğini düşünür.

Mulholland Çıkmazı
Mulholland Çıkmazı
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir