Türkiye’de geçen hafta en çok izlenilen filmler 14-20 Kasım 2022

Yılın son haftalarına doğru yaklaşıyorken Türkiye’de geçen hafta en çok izlenen yerli ve yabancı filmlerin listesini sizler için bir araya getirdik. Maceradan dramaya, fantastikten gerilim-korku türüne kadar birçok filmi akışımız içinde gösterdik. Top10 listemizi takip ederken keyif almanız dileğiyle, İyi seyirler dileriz.

1.Enola Holmes 2

İngiltere, değişimin eşiğinde bir dünya. Enola Holmes, 16. yaş gününün sabahı uyandığında annesinin ortadan kaybolduğunu ve arkasında tuhaf hediyeler bırakarak, nereye ve neden gittiğine dair hiçbir ipucu bırakmadığını fark eder. Özgür ruhlu bir çocukluktan geçirdikten sonra, Enola aniden kendini kardeşleri Sherlock ve Mycroft’un bakımı sorumluluğunda bulur.

Enola Holmes 2
Enola Holmes 2

2.Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Birinci Dünya Savaşı sırasında bir erkek lisesinde ders veren Profesör Kantorek, öğrencilerine savaşa katılmanın ve bir erkek olarak savaşta görev almanın büyük bir onur olduğu gerekçesini anlatıyor. Bu etkileyici konuşmalardan etkilenen askerler gönüllü olarak Alman ordusuna katılır. Ancak savaş, kitaplarda yazılmayan veya öğretmenler tarafından anlatılmayan destansı bir olay değildir.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

3.Top Gun: Maverick

Yaklaşık olarak otuz yıllık donanma hizmetinin ardından Pete Mitchell, hala kokpitte görevinin başındadır. Test pilotu olarak sınırları ötesinde bir performans sergileyen Mitchell, terfi etmemek için eşsiz bir çaba sarf etmektedir. Çünkü terfi ederse kokpitten çıkması gerekecektir. Pete, uzun yıllardır hayatını kokpitte geçirmiş ve buradan çıkmak hiç de istediği bir şey değildir.

Top Gun: Maverick
Top Gun: Maverick

4.Barbarian

Detroit’e bir iş görüşmesi için seyahat eden genç bir kadın, kiralık bir ev rezervasyonu yapar. Ancak gece geç saatlerde geldiğinde, evin çifte rezerve edildiğini ve garip bir adamın zaten orada kaldığını öğrenir.Akşamı orada geçirmeye karar veren kadın, aradan çok geçmeden orada beklenmedik bir ev misafirinden daha çok korkacak çok şey olduğunu keşfeder.

Barbarian
Barbarian

5.Mucize

Genç ve güzel bir İngiliz hemşire olan Lib Wright, 1862’de İrlanda’nın çok kırsal ve ıssız bir bölgesine bir göreve gitmiştir. Ancak bu kez genç hemşire Lib’in görevi bir salgın, ölümcül bir hastalık ya da bilinen başka bir nedenden kaynaklanmamaktadır. Lib, aldığı emirler karşısında şok oldu ve habere inanamayarak İrlanda’nın kırsal bir köyüne gitti. Lib’e gelen düzene göre bu köyde bir genç kız yaşar ve anlatılana göre bu genç kız aylardır tek lokma yememiştir.

The Wonder
The Wonder

6.The Good Nurse

Hayatı tehdit eden bir kalp rahatsızlığıyla mücadele eden şefkatli bir hemşire ve bekâr bir anne olan Amy, yoğun bakım ünitesindeki zorlu ve zahmetli gece vardiyaları yüzünden fiziksel ve duygusal olarak oldukça zorlanmaktadır. Ancak yardım, düşünceli ve sempatik bir hemşire olan Charlie Cullen’ın onun biriminde çalışmaya başlamasıyla gelir.

The Good Nurse
The Good Nurse

7.Grinç

Sessiz sakin mağarasında yaşamaya devam eden Grinç’in bu sakinliğini Who halkı yılbaşı kutlamaları ile bozacaklardır. Yapılan duyuru ile Grinç, halkın Noel kutlamaları yapacağını ve günler süren kutlamaların coşkuyla devam edeceğini öğrenir.

Grinç
Grinç

8.Her Şey Her Yer Aynı Anda

Çoklu evrenler ve paralel evrenler gibi teoriler üzerine şekillenen film, bir kadının gündelik ve sıradan yaşantısı arasında hayatının bir anda değişmesini konu ediniyor. Evelyn, varlığının ve benliğin tüm evrenlerdeki özelliklerine ve bilgi birikimine bir anda sahip olur. Yaşadığı boğucu hayatta kendisine bambaşka bir pencere açılan Evelyn’in, hayatın sırları ile başına geleceklerden bihaberdir.

Her Şey Her Yerde Aynı Anda
Her Şey Her Yerde Aynı Anda

9.Hayaller Diyarı

Nemo bir gece denizde ölünce, hiç tanımadığı amcası Phillip’in (Chris O’Dowd) yanına gönderilir. İkisinin hiçbir ortak yanı yoktur, ancak Nemo uykuya daldığında kaçmayı başarır ve heyecan verici bir rüya dünyasına girer. Orada, babasının yatma vakti hikayelerinden fırlamış bir karakter olan Flip (Jason Momoa) ile tanışır ve ona gizli bir hazine haritası bulmasına yardım ederse Peter’ı tekrar görme şansı bulabileceğini söyler. Nemo, kendisini büyük bir tehlikeye atarak rüyalar ve kabuslar dünyasında Flip ile birlikte gitmeyi kabul eder.

Hayaller Diyarı
Hayaller Diyarı

10.Kuzeyli

Yıllar sonra Amleth, bir grup Viking ile birlikte bir berserker olarak yaşar. Gardariki’deki bir saldırıdan sonra Amleth, Svetovit tapınağında bir Dişi Kahinle karşılaşır; Dişi Kahin, Amleth’in yakında Fjölnir’den intikam alacağını ve yolunun bir Bakire-Kral ile kesişeceğini öngörür. Amleth, Fjölnir’in Norveçli Harald tarafından devrildiğini ve İzlanda’da sürgünde yaşadığını öğrenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir