BARBAR-WONDER-galaksi

Türkiye’de 21-27 Kasım 2022 haftası en çok izlenilen filmler

Türkiye’de 21-27 Kasım 2022 haftası en çok izlenilen filmler listesini sizler için bir araya getirdik. Top10 listesinde ilk sırayı alan son yılların en çok izlendikçe tekrar başa sardıran filmi olan Avatar yer alıyor. Maceradan gerilime bilim kurgudan romantizme kadar birçok kategorideki filmleri sizler için derledik. Top10 akışımızı okurken keyif almanız dileğiyle, iyi seyirler dileriz…

1)Avatar

Bilim kurgu teması üzerine kurulan Avatar filminin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yapan ünlü yönetmen James Cameron, uzun yıllar bu film üzerinde çalışmalar yapmıştır. Beyaz perdede yer aldığı günden bu yana hala seyredilmeyi başaran Avatar, gerek konusu gerek oyuncuları ile ön plana çıkıyor. Bir hırsızlık olayı karşısında ağabeyini kaybeden ve yarı felçli durumda olan Jake Sully, Pandora adında uzak diyarlarda yer alan bir gezegende görevinin başında yer almaya karar verir.

Avatar
Avatar

2)Bıçaklar Çekildi

Bu film, ünlü bir yazar olan Harlan Trombey’in ölümünün ardında sırrı ortaya çıkarmaktadır. Dedektifin bu yolculuğu izleyiciyi ekrana kitleyecek. Ünlü bir suç romanını yazan yazar Harlan Thrombey’in ölüm sebebi oldukça merak konusu olmuştur. Bu sebeple aile hiçbir şekilde yardımcı olmamakla birlikte herhangi bir sonuca da sebep olmaz. Dedektif Blanc, bu işin peşini bırakmayacaktır.

Bıçaklar Çekildi
Bıçaklar Çekildi

3)Mucize

Genç ve güzel bir İngiliz hemşire olan Lib Wright, 1862’de İrlanda’nın çok kırsal ve ıssız bir bölgesine bir göreve gitmiştir. Ancak bu kez genç hemşire Lib’in görevi bir salgın, ölümcül bir hastalık ya da bilinen başka bir nedenden kaynaklanmamaktadır. Lib, aldığı emirler karşısında şok oldu ve habere inanamayarak İrlanda’nın kırsal bir köyüne gitti. Lib’e gelen düzene göre bu köyde bir genç kız yaşar ve anlatılana göre bu genç kız aylardır tek lokma yememiştir. Anna O’Donnell adlı bu genç kızın artık bir aziz olduğu söyleniyor.

The Wonder
The Wonder

4)Her Şey Her Yerde Aynı Anda

Çoklu evrenler ve paralel evrenler gibi teoriler üzerine şekillenen film, bir kadının gündelik ve sıradan yaşantısı arasında hayatının bir anda değişmesini konu ediniyor. Evelyn, varlığının ve benliğin tüm evrenlerdeki özelliklerine ve bilgi birikimine bir anda sahip olur. Yaşadığı boğucu hayatta kendisine bambaşka bir pencere açılan Evelyn’in, hayatın sırları ile başına geleceklerden bihaberdir.

Her Şey Her Yerde Aynı Anda
Her Şey Her Yerde Aynı Anda

5)Top Gun: Maverick

Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak görev yapmaktadır. Yaklaşık olarak otuz yıllık donanma hizmetinin ardından Pete Mitchell, hala kokpitte görevinin başındadır. Test pilotu olarak sınırları ötesinde bir performans sergileyen Mitchell, terfi etmemek için eşsiz bir çaba sarf etmektedir. Çünkü terfi ederse kokpitten çıkması gerekecektir. Pete, uzun yıllardır hayatını kokpitte geçirmiş ve buradan çıkmak hiç de istediği bir şey değildir. Bu sebeple de terfi etmez istemez ve bunun için de çaba gösterir.

Top Gun: Maverick
Top Gun: Maverick

6)Batı Cephesinde Yeni Bir şey Yok

Birinci Dünya Savaşı sırasında bir erkek lisesinde ders veren Profesör Kantorek, öğrencilerine savaşa katılmanın ve bir erkek olarak savaşta görev almanın büyük bir onur olduğu gerekçesini anlatıyor. Bu etkileyici konuşmalardan etkilenen askerler gönüllü olarak Alman ordusuna katılır. Ancak savaş, kitaplarda yazılmayan veya öğretmenler tarafından anlatılmayan destansı bir olay değildir. Genç askerler bu hatanın farkında olsalar da geri dönemezler; tüm naiflikleri ile gerçekleşen tüm siyasi oyunların ve acımasız planların gölgesinde yaşam mücadelesi veriyorlar.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

7)Barbarian

Detroit’e bir iş görüşmesi için seyahat eden genç bir kadın, kiralık bir ev rezervasyonu yapar. Ancak gece geç saatlerde geldiğinde, evin çifte rezerve edildiğini ve garip bir adamın zaten orada kaldığını öğrenir. Akşamı orada geçirmeye karar veren kadın, aradan çok geçmeden orada beklenmedik bir ev misafirinden daha çok korkacak çok şey olduğunu keşfeder.

Barbarian
Barbarian

8)Galaksinin Koruyucuları: Tatil Özel

Quill’e özel bir Noel yaşatmak isteyen Koruyucular, mükemmel hediyeyi bulmak için Dünya’ya gelir. Quill’e unutulmaz bir Noel yaşatmayı görev edinen Koruyucular, mükemmel hediyeyi araştırmak için Dünya’ya doğru yola çıkar.

Galaksinin Koruyucuları 3
Galaksinin Koruyucuları 3

9)Hayaller Diyarı

Nemo bir gece denizde ölünce, hiç tanımadığı amcası Phillip’in (Chris O’Dowd) yanına gönderilir. İkisinin hiçbir ortak yanı yoktur, ancak Nemo uykuya daldığında kaçmayı başarır ve heyecan verici bir rüya dünyasına girer. Orada, babasının yatma vakti hikayelerinden fırlamış bir karakter olan Flip (Jason Momoa) ile tanışır ve ona gizli bir hazine haritası bulmasına yardım ederse Peter’ı tekrar görme şansı bulabileceğini söyler. Nemo, kendisini büyük bir tehlikeye atarak rüyalar ve kabuslar dünyasında Flip ile birlikte gitmeyi kabul eder.

Hayaller Diyarı
Hayaller Diyarı

10)Disenchanted

Giselle sonunda kirli New York’tan bıkmıştır ve peri masalı benzeri bir banliyöde şato görünümlü bir ev bulmuştur. İşler zor bir başlangıç yapar: genç Morgan taşındığı için kızgındır, ev taşınmaya tam olarak hazır değildir, Robert’ın moral bozucu bir işe gidiş gelişi vardır ve diğer okul anneleri Malvina’nın hükmü altındadır. en hafif tabirle hoş karşılanmazlar. Giselle’e sihirli bir değnek hediye edildiğinde, yeni hayatının bir peri masalı olmasını diliyor ve aniden etrafındaki dünya değişiyor.

Disenchanted
Disenchanted
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir