TGN-ELOMAHOLMES-BCYBŞY (1)

Türkiye’de geçen hafta en çok izlenilen filmler 07-13 Kasım 2022

Bu hafta, geçen haftanın en çok izlenen filmlerini bir araya getirdik. Kasım ayının 2.haftasında en çok izlenen filmlerin de ilk sırayı gişe rekortmeni Bergen filmi yer alıyor. Birbirinden farklı türlerden oluşan film akışımızda dramadan komediye birçok film bulunuyor. Geçen haftanın en çok izlenen Top10 listemizi takip ederken zevk almanız dileğiyle, İyi seyirler dileriz.

1.Bergen

Anne ve babasının boşanmasıyla hayatı baştan sona değişmiştir. Ankara’da yaşarken annesinden başka kimsesi yoktur, baba yoksunluğu sebebiyle de içerisinde derin bir boşluk vardır. Bir diğer yandan ise konservatuara girme başarısıyla artan umudu, ilk aşkı Abdullah’tan ayrılmasıyla yaralanır. Ama onun en önemli gücü ise yeteneğidir.

Bergen
Bergen

2.Enola Holmes 2

Özgür ruhlu bir çocukluktan geçirdikten sonra, Enola aniden kendini kardeşleri Sherlock ve Mycroft’un bakımı sorumluluğunda bulur, ikisi de onu “uygun” genç bayanlar bulmaları için bir bitirme okuluna göndermeye karar verir. Onların isteklerini yerine getirmeyi reddeden Enola, Londra’daki annesini aramak için kaçar.

Enola Holmes 2
Enola Holmes 2

3.PK

P.K, farklı bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabası üzerine kuruludur. Şehirde gezinen bir yabancı olan P.K daha önce herhangi birinin sormadığı basit sorular sorarak onlar için cevap arar. Başka galaksiden gelen Peekay’ın gerçek tanrıyı arama çabaları üzerine kurulan film, izleyenleri karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik olarak bir maceraya çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikaye anlatılmaktadır.

PK - PK (पीके)
PK – PK (पीके)

4.The Good Nurse

Hayatı tehdit eden bir kalp rahatsızlığıyla mücadele eden şefkatli bir hemşire ve bekâr bir anne olan Amy, yoğun bakım ünitesindeki zorlu ve zahmetli gece vardiyaları yüzünden fiziksel ve duygusal olarak oldukça zorlanmaktadır. Ancak yardım, düşünceli ve sempatik bir hemşire olan Charlie Cullen’ın onun biriminde çalışmaya başlamasıyla gelir.

The Good Nurse
The Good Nurse

5.Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Birinci Dünya Savaşı sırasında bir erkek lisesinde ders veren Profesör Kantorek, öğrencilerine savaşa katılmanın ve bir erkek olarak savaşta görev almanın büyük bir onur olduğu gerekçesini anlatıyor. Bu etkileyici konuşmalardan etkilenen askerler gönüllü olarak Alman ordusuna katılır. Ancak savaş, kitaplarda yazılmayan veya öğretmenler tarafından anlatılmayan destansı bir olay değildir.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

6.Barbarian

Detroit’e bir iş görüşmesi için seyahat eden genç bir kadın, kiralık bir ev rezervasyonu yapar. Ancak gece geç saatlerde geldiğinde, evin çifte rezerve edildiğini ve garip bir adamın zaten orada kaldığını öğrenir. Akşamı orada geçirmeye karar veren kadın, aradan çok geçmeden orada beklenmedik bir ev misafirinden daha çok korkacak çok şey olduğunu keşfeder.

Barbarian
Barbarian

7.Unutulmuş

Genç bir adam olan Jin-seok, annesi, babası ve ağabeyi Yoo-seok ile yeni bir eve taşınır. Jin-seok yeni evlerinde işler yolunda gitmez. Yağmurlu bir gecede Yoo-seok’un bir arabaya sürüklenerek kaçırılmasına tanık olur. On dokuz gün geçer ve aniden Yoo-seok geri döner. Jin, ailesinin kişiliğindeki tutarsızlıkları fark etmeye başlar.

Unutulmuş
Unutulmuş

8.Her Şey Her Yerde Aynı Anda

Çoklu evrenler ve paralel evrenler gibi teoriler üzerine şekillenen film, bir kadının gündelik ve sıradan yaşantısı arasında hayatının bir anda değişmesini konu ediniyor. Evelyn, varlığının ve benliğin tüm evrenlerdeki özelliklerine ve bilgi birikimine bir anda sahip olur. Yaşadığı boğucu hayatta kendisine bambaşka bir pencere açılan Evelyn’in, hayatın sırları ile başına geleceklerden bihaberdir.

Her Şey Her Yerde Aynı Anda
Her Şey Her Yerde Aynı Anda

9.Bir Tuhaf Futbol Filmi

Bu 4 kişinin dördü de futbol fanatikleridir. Her biri futbola ilgi duyuyordur ve futbol ile ilgili her şeyi çok seviyorlardır. Çocukların o kadar futbolcu arasından daha çok sevdikleri bir kişi vardır. Bu futbolcu dünya üzerinde adını duyurmuş ve yeteneği ile kendisinden sık sık söz ettiren bir futbolcudur. Lakin bu futbolcunun başına bir gün çok kötü bir olay gelir. Kötü bir bilim adamı bu futbolcunun futbol ile alakalı tüm yeteneklerini çalar. Bunun ardından en değerli şeyini kaybettiğini düşünen futbolcu için kötü bir dönem başlar.

Bir Tuhaf Futbol Filmi
Bir Tuhaf Futbol Filmi

10.Noel Çarpması

Noel’e yaklaşan günlerde, genç ve yeni nişanlı zengin bir varis kayak sırasında kaza geçirir. Amnezi teşhisi konulduktan sonra kendini yakışıklı butik otel sahibi ve kızının yanında bulur. Genç kadın için romantik dakikalar başlamıştı

Noel Çarpması
Noel Çarpması
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir