Gelmiş Geçmiş En İyi Aksiyon 10 Yabancı Film Listesi

Hiç kuşkusuz herkes aksiyonu, heyecan duygusunu tatmak ve hissetmek ister. Bu zamana kadar yayınlanan buram buram aksiyonu hissedeceğiniz yapımları sizler için derledik. Top 10 Listemizin ilk sırasından Inception yer alıyor.

 1. Inception

Dom Cobb çok iyi bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, beyinin en savunmasız olduğu düş görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki önemli sırları ve bilgileri çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu nadir yeteneği, onu kurumsal ajanın tehlikeli yeni hayatında önek gösterilen bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı anda bu durum onu ülkeler arası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeyi elinden almıştır.

 
Inception
 1. Inglorious Basterds

1980 yılında Miami’de, uyuşturucu kartelinin başına geçmeye kararlı bir Küba göçmeni karteli ele geçirdikten sonra paraya ve açgözlülüğe yenik düşer.

Soysuzlar Çetesi
 1. The French Connection

New York şehir dedektifleri bir şekilde French Connection’u ortaya çıkarmak isterlerç Ancak suçlulardan birisi dedektif Doyle’yi öldürmeye çalışır ve kendisini sınır dışına taşıyacak bir operasyona karışır.

Kanunun Kuvveti
 1. Veteran

Dürüst bir polis, her şeye rağmen normal sayılan bir adam için adalet arar. Zengin bir çocuk polise unutulmayacak bir intikam planı hazırlamak ve intikam almak ister.

Karşı Karşıya / Veteran
 1. Carter

Netflix’in Byung-gil Jung’un yönettiği birçok aksiyon-macera prodüksiyonu dizisindeki son teklifi ‘Carter’, eyleminde içgüdüsel olarak şiddetli. Kore filmi için ne yazık ki, görsel estetiğinde eşit derecede şiddetli. Kendim olarak gördüğüm aksiyon türünün daha hoşgörülü hayranları için bile film, olması gerekenin tam tersi oluyor. Yüksek hırsın sarsıcı ve tutarsız icrası, filmi sürükleyici değil, kapsamlı kılıyor. Filmin dayanıksız bir hikaye bahanesi, çok az heyecan veren aksiyon sahnelerinin amansız dövülmesiyle telafi edilemezdi.

 
Carter

 

 1. Kral Arthur: kılıç efsanesi
  Doğuştan gelen gücün ve hakkının elinden çekip alınan Arthur, şehrin ücra sokaklarında sıkıntılı ve zor yollardan geliyor. Fakat kılıcı bir kez taştan çekip çıkarmaya çalıştığında, istese de istemese de gerçek olan mirasını kabul etmek zorunda kalmaktadır.
Kral Arthur: Kılıç Efsanesi
 1. Fabricated City

Gerçek hayatta Kwon Yoo çalışmayan biridir ama sanal oyun aleminin en iyi lideridir . Kwon Yoo daha sonrasında adam öldürme ile suçlanır. Hacker Yeo-Wool’un yardımıyla cinayet olayının sonrasındaki gerçeği ortaya çıkarmıştır.

Fabricated City
 1. Midnight Runners

Film, iki başrol oyuncusu Ki-Joon (Park Seo-joon) ve Hee-yeol (Kang Ha-neul) ile Kore Ulusal Polis Üniversitesine girmeye hazırlanan diğer birçok öğrencinin yanında bir okul spor salonunda başlıyor. Ebeveynleriyle vedalaşırlar ve daha sonra saçlarını kestirmek için binadaki başka bir salona giderler.

Geceyarısı Kaçakları
 1. Blood Diamond

Bir kaçakçı, bir iş adamı ve bir grup balıkçı, değeri biçilmez bir elmasa sahip olma konusunda hakkında fikirinde aynı düşünceleri paylaşıyorlar.

 

Kanlı Elmas

 1. Scarface

1980 yılında Miami’de, uyuşturucu kartelinin başına geçmeye kararlı bir Küba göçmeni karteli ele geçirdikten sonra paraya ve açgözlülüğe yenik düşer.

Yaralı Yüz
Yaralı Yüz
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir