Yukarı Bakma Konusu

Yukarı Bakma izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

2009 yılında ilk defa seyircisi ile buluşan Yukarı Bakma filmi, Amerika Birleşik Devletleri, Afrika ve Japonya ülkelerine aittir. Gerilim filmler ve koru filmler kategorisinde yer alan Yukarı Bakma filminin yönetmen koltuğunda Fruit Chan oturmaktadır. Filmin başrol oyuncuları şu isimlerden oluşmaktadır; Rachael Murphy, Eli Roth, Ben DiGregorio.

Yukarı Bakma filminin tarihi

Daha önceden çekilmiş bir film olan Yukarı Bakma filmi, tekrardan Hollywood yıldızları ve senaristleri tarafından tekrardan ele alınmıştır. Üstelik en son yapımı Japonya’ya ait olan bu film tekrardan Hollywood tarafından derlenmiştir. Ancak daha öncesinden biraz daha farklı bir şekilde ele alınmıştır. 1996 yılında Hideo Nakata tarafından ele alınan Joyû rei filmi, tekrardan çevrilme kararı alınmıştır. Hem de bu defa devreye Afrika’da sokulmuştur.

Japonya’dan Hollywood’a uyarlanmıştır

Hideo Nakata’nın 1998 tarihinde Ringu filmi ile benzer özellik taşıyan 1996 yapımı orijinal film, Ringu’da söz konusu olan olay lanetli bir video kasediyken, Joyû Rei’de olay örgüsü perili bir film stüdyosunda geçmektedir. Seneryasu tekrardan ele alınan filmde konu aynı. Fakat gel görelim ki senaryoda bazı değişikliklere gidilmiştir. Özelliklede son dönem karşımıza çıkan Japon yapımlarının içerdiği şiddet seviyesi göz önüne alınacak olursa bu film oldukça heyecanlı ve aksiyon dolu sahnelere yer veriyor.

Yukarı Bakma filminin konusu

Karanlık çağlarda bir köyde yaşayan halk Matya ismindeki genç bir çingene kıza işkence ederler. Ardından bu çingene genç kızı öldürürler. Köylülere göre kızın suratında şeytani bir doğum lekesi vardır. Köylülerin iddialarına göre kızın annesi Chavi, çingene şeytanı olan Beng ile bir anlaşma yapmıştı ve buna göre çift, şeytanın tohumu ile bir fani dünyaya getirirse, Chavi hangi güçlü erkeği isterse buna sahip olucaktı.Cinayetten sonra Matya’nın köye (Mulli) yani kirli bir ruh olarak dadandığı söylendi.Bu suç ortaya çıkana kadar, ve başka bir kadın onun tohumunu taşıyıp Matya’yı yeniden doğuruncaya kadar Beng bu laneti ortadan kaldırmayacaktı. Yukarı Bakma filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler diileriz…

Yukarı Bakma Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Yukarı Bakma”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.