Şey Konusu

Şey izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

2011 yılına ait olan Şey filmi, korku ve bilim kurgu kategorilerinde yer alıyor. Şey filminin yönetmen koltuğunda Matthijs van Heijningen JR. yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Kanada’da çekilen Şey filminin başrol oyuncuları ise şu şekilde sıralanıyor; Mary Elizabeth Winstead, Joel Edgerton, Adewale Akinnuoye-Agbaje. Bilim kurgu mantığında ilerleyen film, daha sonrasında kendini korku dolu sahnelere bırakıyor. İzlerken sıkılmadan son dakikasına kadar izleyeceğiniz Şey filmini, Hollandalı yönetmen Matthijs van Heijningen JR., tüm dünyaca tanınan bir yönetmen.

Şey filminin konusu

Fosil Bilimi üzerine eğitim almış ve bu anlamda araştırmalar yapan Kte Lloyd, hayatının en önemli araştırmasını yapmak üzere Antartika’nın izole edilmiş bir bölgesine seyahat eder. Burada çeşitli araştırmalar yapan Norveçli Bilim insanları ile tanışan Kate Lloyd, milyarlarca yıl burada buzun altında donmuş  olarak kalan bir organizma keşfeder. Keşfedilen bu organizmanın uyanma vakti ise çoktan gelmiştir.

Organizma artık canavara dönüşmüştür

Burada gerçekleştirdikleri basit bir deney esnasında ise organizma artık bir canavara dönüşür ve buz kütlesini kırıp ellerinden kaçar. Buradaki araştırmanın lideri olan Dr. Sander Halvorson ise araştırmaya kalındığı yerden devam edilmesi gerektiğini söyler. Kate Lloyd ise ekibin helikopter pilotu olan Carter ile beraber hareket ederek yaratığın insanlara ulaşarak büyük zararlar vermesini engellemeye çalışır. Canavar boş bir araziye gelerek dokunduğu her şeyin şeklini alabilir. Bu durum karşısında ise insanlar neye uğradıklarını anlamadan birbirlerine düşeceklerdir. Filmde korku dolu sahnelere hazır olun.

Film Hollandalı  yönetmenin eşliğinde çekildi

Hollandalı olan ve herkes tarafından tanınan sinemacı Matthijs van Heijningen Junior’un ilk defa yönetmenlik yaptığı Şey filmi, 1982 yılında John Carpenter klasiği olan aynı isimli filmin başlangıcında hikayesini beyaz perdeye taşıma amacında. Şey filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyeblirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Şey Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Şey”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.