Vefa Borcu Konusu

Azer Bülbül’ün başrolünde oynadığı film Vefa Borcu, şarkıcının sayılı filmlerinden biridir. 2009 yılında çekilen film, yeni yüzlere yer vermiştir.

Filmde anne, baba ve kız kardeşiyle mutlu bir yuvada yaşayan Azer, nişanlanmak için gün sayar. Sevdiği kız olan Bahar’ı almak için çalışmaktan yorulmayan, düğün için para kazanmaya çalışan Azer için beklediği günler hiçte kolay gelmeyecektir. Azer’in askerlik arkadaşı Murat ise uyuşturucu batağında olan biridir. Azer ile hala görüşmeye devam eden Murat, gün geçtikçe borç batağına sürüklenmektedir. Bu sırada nişan hazırlığında olan Azer ve ailesi başlarına gelecekten habersiz hazırlıklara devam etmektedir.

Murat’a bu bataklıkta tuzak kurulmaktadır. Nişan günü polis Murat’ın cebinde uyuşturucu olduğu ihbarını alır. Murat ise askerde Azer’in hayatını mayından kurtardığını öne sürerek Azer’den yardım dileyecektir. Azer bu yardımı sorgusuz sualsiz kabul eder. Askerlik arkadaşına ödemek istediği bir vefa borcu vardır. Ancak Murat, Azer’in üzerine uyuşturucu paketlerini gizlice koyar. Nişan günleri en mutlu gün olacakken Azer ve Bahar soluğu karakolda alır. Azer’in ödemek istediği vefa borcu sevdiği kızı ve ailesini kaybetmesine sebep olur. Filmde Azer Bülbül’e; Mehtap Bayat ve Necati Aslan gibi oyuncular eşlik etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun “Vefa Borcu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.