The Flash

Dünyalar çarpışıyor.

The Flash Konusu

Özet

The Flash, aynı ismi taşıyan DC Comics rolüne dayanan, 2023’ün Haziran ayında vizyona giren ABD süper kahraman filmidir. The Disco Factory, DC Films, Double Dream’in prodüktörlüğünü yaptığı filmin DC Genişletilmiş Evren’deki (DCEU) on ikinci film olması hedefleniyor. Yönetmenliğini Andy Muschietti’nin yaptığı ve Christina Hodson’ın senaryosundan oluşan filmde Ben Affleck, Sasha Calle, Michael Keaton, Kiersey Clemons,  Ron Livingston ve Maribel Verdú ile birlikte Barry Allen / The Flash rolünde Ezra Miller yer alıyor. The Flash‘ta Allen, annesinin istenmeyen neticelere yol açan cinayetini engellemek için zamanda geriye gitmeye başlar.

Flash’a yönelik bir filmin yapılmasına 2004’te başlandı ve 2014’e kadar projeye birden çok yönetmen ve yazar eklendi. Film daha sonra DCEU’nun bir parçası olacak şekilde tekrar geliştirildi. Filmde Miller başrol oynadı. Sonraki yıllarda birden fazla yönetmen filme bağlandı; Seth Grahame-Smith, John Francis Daley, Jonathan Goldstein, Rick Famuyiwa ikilisinin her biri bazı farklılıklar sebebiyle projeden ayrıldı. Hodson ve Muschietti filme 2019’un Temmuz ayına katıldı ve Ocak 2020’de ön prodüksiyon başladı. Film, Batman’in ayrı versiyonları şeklinde Keaton ve Affleck dahil olmak üzere birden çok DC Comics karakterini kapsayan Flashpoint çizgi roman hikayesinden esinlenilmiştir. Çekimler, 2021’in Nisan ayında’de İngiltere’de başladı.

Konu

Barry Allen, bir bilim insanı olarak laboratuvarında çalıştığı esnada beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Fırtınalı bir günde düşen yıldırım, Allen’ın kimyasallarını, malzemelerini ve kendisini korkunç bir şekilde çarpar. Barry bu sırada kimsenin hayal bile edemeyeceği süper güçler kazanır. Bundan sonra inanılmaz bir şekilde hareket edebilme kabiliyetine kavuşur. Kendi şehri olan Central City’nin suçlularının karşısına çıkabilecek bir süper kahramanı vardır.

The Flash Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Ezra Miller

Barry Allen / The Flash

Sasha Calle

Kara Zor-El / Supergirl

Hiromi Nakajima

Bruce Wayne / Batman

Robbie Gee

Henry Allen

Unknown

Bob Kane

Characters

Benjamin Wallfisch

Original Music Composer

Toby Emmerich

Executive Producer

Maysie Hoy

Director of Photography
İlk yorum yapan siz olun “The Flash”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

The Flash