Tarkan Gümüş Eyer Konusu

Avrupa Hun Devlet’i en parlak çağlarını yaşamaktadır, Büyük imparator Atilla, yüzlerce akın başlatıp onlarca ülkeyi himayesi altına almıştır.  Geçtiği ve ele geçirdiği yerlerde uç beyliği yöntemi uygulayan Atilla, himayesi altına aldığı yerlerde birlikler bırakıp buraları elinde tutar. Hazar Gölü’nün kıyısında konuşlanmış olan Alan Devleti’de bunlardan birisidir. Akınlarla birlikte bozguna uğratılmış ve Avrupa Hun Devlet’i himayesine girmiştir. Bu sırada devletin başında olan Kostok ise mücadelesini yitirdiğini anlayıp kaçarak saklanmıştır.

Atilla tarafından uç beyi olarak buraya yerleştirilen Hun beyi Altar, Alan’ın yeni idarecisi haline gelir. Atilla tarafından savaşlardaki başarısı sonucu değerli gümüş eyer ile ödüllendirilir. Uzun yıllar burayı sorunsuz yöneten Altar’ın başı Kostok yüzünden beladan kurtulmayacaktır. Yıllarca saklanan Kostok, yanında bir büyücü ile çıkıp gelir. Prenses olarak tanıtılan büyücü, Altar’ın büyük oğlu ile birliktelik kurar. Genç adamın boynuna sihirli bir madalyon takan büyücü onu kontrol altına alır. Bir süre sonra ortadan kaybolan genç adamdan bir daha haber alınamaz. Bu sırada Altar’ın yeni bir oğlu olmuştur. Tarkan ismini verdikleri çocuk beyliğin yeni varisidir.

Dağlarda gizlice gücünü toplayan Kostok, en uygun gördüğü anda kaleye saldırıp tüm Hun’ları öldürür. Bakıcısı tarafından kaçırılan Tarkan, mağaralarda büyür ve vahşi bir adam olarak yetişitir. Zamanla Hun’lardan geriye kalan bir kaç kişi Tarkan’ın asıl kimliğini keşfedecek ve onu Kostok’tan korumaya çalışacaktır.

Tarkan Gümüş Eyer Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Tarkan Gümüş Eyer”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.