Şeytan Konusu

2005 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan Şeytan filminin orijinal ismi Sheitan’dır. Gerilim filmler ve korku filmleri kategorisinde yer alan Şeytan filmi, Fransa ülkesine aittir. Şeytan filminin yönetmen koltuğunda Kim Chapiron otururken, filmin başrol oyuncuları ise şu şekilde sıralanmaktadır; Vincent Cassel, Olivier Barthélémy ve Roxane Mesquida. Oldukça başarılı bir korku filmi olan Şeytan, gerilim dolu sahneleri ile izleyicisinin karşısına çıkıyor.

Şeytan filminin konusu

Noel Bayramı’ndan bir gün önce Paris’teki bir gece kulübünde 3 genç, Bart, Ladj ve Thai, 2 tane çok güzel kadınla tanışırlar. Çok güzel olan bu 2 kızlardan birinin ismi Eve, diğerinin ismi ise Yasmin’dir. Karşılaştıkları bu iki güzel kadının büyüsüne kapılan bu üç genç, kızlarla arkadaşlık kurmak isterler. Bunun farkında olan Eve ise şehir dışındaki evinde parti vermek üzere bu 3 genci davet eder.

Gençler nasıl bir tehlike içerisinde olduklarının farkında değildirler

Eve gelen bu delikanlılar, kapıda evin bekçisi Loseph ve Marie tarafından karşılanırlar. Gençler çok güzel bir gece olacak diye hayal ederken, nasıl bir felaketin ortasında yer aldıklarının henüz farkında değildirler. Bu gençler üzerinden gerçekleştirilecek kara büyü ve şeytani oyunlar mevcuttur. Fakat bu gençler ne bu oyunun farkında, ne de nasıl bir tehlike ile karşı karşıya kaldıklarının bilincinde.

Film yapım olarak gayet başarılı

Şeytan filmi, korkuyu, gerilimi, kara mizahı ve cinselliği başarılı bir şekilde harmanlanmıştır. İzleyicisini zaman zaman şaşırtarak, onların önden tahminlerini çürütmeyi başarılı bir şekilde başaran film, bazen de zaman zaman sürrealist yansımalarla beliren bir grotesk yapıya sahiptir. Şeytan filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Şeytan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.