Konferans (Konferensen) Konusu

Konferans filmi tamamen farklı geçmişlere ve kişiliklere sahip olan belediye çalışanlarını konu ediniyor. Bu çalışanları bir hafta sonu boyunca kırsalda bir bölgede eğitime gönderirler. Birbirini pek de tanımayan bu çalışanların bir arada bu haftasonunu geçirmeleri gerekmektedir. Gidilen bu kasaba, ilk bakışta kıyıda köşede kalmış küçük bir alan olsa da, zamanla buranın aslında o kadar da sıradan olmadığı anlaşılacaktır. Kasabanın gelirini artırmak için hedeflenen bir alışveriş merkezi açılışı söz konusudur.

Kasabanın gelişimine katkıda bulunmak isteyen çalışanlardan bazıları, var gücüyle bu projeyi desteklerken, bazı çalışanlarsa bunun kasabanın geleceği için büyük bir hata olduğunu düşünmektedir.  Bu doğrultuda büyük tartışmalara ve gerilimler yaşanmaktadır. Bu süreç içerisinde yaşanan eğitim konferansları birçok gerilime ev sahipliği yapacaktır. Belediye çalışanları arasındaki gerilim, ortada dolanan tuhaf maskeli bir katil, kasabanın izbe ormanı ve sokakları, oldukça gerilim dolu dakikalar seyirciyle buluşmayı bekliyor.

Konferans filiminin yönetmen koltuğunda İsveçli yönetmen, Patrick Eklund oturuyor. Kısa film yönetmenliği ile adından sıkça söz ettiren  yönetmen, ilk uzun metraj film denemesi olarak Konferans’ı seyirciyle buluşturdu. Oscar adayı yönetmen, performansı ile şimdiden adından söz ettirmeyi başardı.

Yanlış bir gidişat, hırslar, bireyin kendi çıkarları doğrultusunda yapabileceklerinin hududu, filmde işlenen ve verilmek istenen temel mesajlardan. Karanlık sahneleri ve görsel efektleri ile de bunu desteklemeyi başarıyor. Sürükleyici bir psikolojik gerilim deneyimi seyircilerin beğenisine sunuluyor

Konferans (Konferensen) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Konferans (Konferensen)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Konferans