Keşanlı Ali Destanı Konusu

Keşanlı Ali Destanı izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Keşanlı Ali Destanı filmini mutlaka seyretmelisiniz, Keşanlı Ali Destanı filmi Haldun Taner’in tiyatro oyunundan Atıf Yılmaz tarafından sinemaya uyarlanmıştır.  Filmin senaryosunu da bizzat oyunun yazarı Taner yazmıştır. Keşanlı Ali Destanı filmi çok güzel bir filmdir. Keşanlı Ali Destanı eşsiz Yeşilçam örneklerindendir. Keşanlı Ali Destanı filmi muhteşem bir filmdir. Keşanlı Ali Destanı filminde, şehrin gettolarında efsane bir isme dönüşen, bir kahramanın öyküsüdür bu, Keşanlı tüm insanların kahramanı olmuştur Keşanlı Ali Destanı filminde. Sineklidağ’ın en büyük belalısı İhsan’dır, gaddar, zalim, pislik biridir İhsan. Keşanlı, İhsan’ın canına kıydığı, hayatına son verdiği durumla hapse girmiştir Keşanlı Ali Destanı filminde. Sineklidağ’da dillere destan bir adama dönüşür, bir ikona olur Keşanlı Ali. Hapiste yatar ve demir parmaklıklar arkasında kaldığı süre boyunca namı dilden dile yayılır Keşanlı Ali Destanı filminde. Af gelir Ali çıkar mahpustan Keşanlı Ali Destanı filminde. Güzeller güzeli Zilha’ya tutkundur Ali, Keşanlı Ali Destanı filminde. Ancak Zilha ölümüne sebep olduğu iftirasıyla hapse girdiği İhsan’ın yeğenidir. Zilha Keşanlı’nın sevgilisidir ancak İhsan’ı öldürmediğine ikna olmaz Ziya, Keşanlı Ali Destanı filminde. Keşanlı Ali Destanı dillere destan olmuş lakabını kullanma kararı alır filmde.

Keşanlı Ali Destanı filminin yönetmeni Atıf Yılmaz’dır. Keşanlı Ali Destanı filminin senaryosu Atıf Yılmaz ve Haldun Taner’e aittir. Keşanlı Ali Destanı filminin görüntü yönetmeni Çetin Gürtop’tur. Keşanlı Ali Destanı filminin müzikleri Yalçın Tura’ya aittir. Keşanlı Ali Destanı filmin yapım şirketi Gün Film’dir. Keşanlı Ali Destanı filminin süresi seksen üç dakikadır. Keşanlı Ali Destanı filminin oyuncular Fikret Hakan, Fatma Girik, Hayati Hamzaoğlu, Mualla Sürer, Feridun Çölgeçen, Hüseyin Baradan, Danyal Topatan, Aydemir Akbaş, Orhan Elmas’tır.

Keşanlı Ali Destanı çok keyif alacağınız, güzel bir film sanat eseridir. Keşanlı Ali Destanı filmi çok ünlü bir tiyatro oyunundan uyarlanmıştır. Keşanlı Ali Destanı filminde başta Fikret Hakan olmak üzere Türk Sineması’nın yıldız, starları buluşmuştur. Yönetmen Atıf Yılmaz’ın ilk dönem filmlerinden olan Keşanlı Ali Destanı çok önemli bir filmdir. Keşanlı Ali Destanı filmi harika siyah beyaz sahneleriyle akıllarda yer edecek bir filmdir.

Keşanlı Ali Destanı Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Keşanlı Ali Destanı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Keşanlı Ali Destanı