İki Kafadar Deliler Pansiyonunda Konusu

İki Kafadar Deliler Pansiyonunda izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

İki taşralının şehre geldikten sonra, sıra dışı bir pansiyonda yaşadıkları anlatılır filmde. Hacı ve Durmuş, aynı köyden iki dosttur. İstanbul’a gelirler ve bir pansiyona yerleşirler iki arkadaş. Otel sakinlerinin tuhaflıklarıyla bilinen bu pansiyonda, Selma adlı bir genç kadın dans dersi vermektedir. Selma’ya bir hayli fazla bir miras kaldığını öğrenen şöhretli sihirbaz Abra Kadabra, Selma ve mirasının peşindedir. Selma, eğer evlenirse mirasın sahibi olacaktır, şart budur. Bunu öğrenen Abra Kadabra, Selma’yı etkisi altına almaya çalışır.Hacı ve Durmuş, Selma’yı Abra Kadabra’dan kurtarmaya çalışacaklardır.

Taşralı iki genç olan Hacı ve Durmuş, deliler pansiyonunda dans dersleri veren Selma ile tanışırlar ve filmin ilginç öyküsü başlar. Anadolu’dan, gemiyle İstanbul’a gelmişlerdir bu iki arkadaş. Çok garip bir pansiyondur burası. Delilerin yuvasıdır adeta. Selma’ya akrabasından miras kalmıştır, genç kadının bundan haberi yoktur. Kötü niyetli bir Hintli olan Abra Kadabra, Selma’ya miras kaldığını öğrenir ve gözünü mirasa diker. Durmuş, Selma’ya aşık olur. Hacı ve Durmuş, Selma’yı, Abra Kadabra’nın elinden kurtarmaya çalışırlar. Abra Kadabra zihin kontrolüyle Selma’yı etkisi altına almaya çalışır.

Selma zihin kontrolüyle kendisine sahip olmaya çalışan Abra Kadabra’yı geri çevirmesi üzerine, sihirbaz başka çözümler bulmaya çalışır. Deliler pansiyonu karışacaktır.

Yönetmen: Atıf Yılmaz

Oyuncular: Settar Körmükçü, Orhan Erçin, Sihirbaz Abrakadabra, Luiza Nor, Muazzez Arçay, Mücap Ofluoğlu.

Atıf Yılmaz, yirmi yedi yaşındayken, 1952 yılında, sinema kariyerinin başında çekmiştir bu filmi. Senaryosu da kendisine aittir.

İki Kafadar Deliler Pansiyonunda Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “İki Kafadar Deliler Pansiyonunda”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

İki Kafadar Deliler Pansiyonunda