Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

2011130 dk,

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Konusu

Harry Potter film serisinin son bölümü olan yapıtın yönetmenliğini David Yates yapmış olup oyuncu kadrosunda hepimizin bildiği Harry Potter karakterine can veren ünlü isimleri görüyoruz.

Filmin açılışında okul müdürünün değiştiğini ve artık yeni müdürün Severus Snape olduğunu görüyoruz. Ayrıca okulu bekleyen bir tehdit vardır o da okulun etrafının ruh emicilerle dolmuş olmasıdır. Bu yüzden okul disiplin kuralarını daha katı bir hale getirmiştir. Bu arada Voldermort ise Dumbledore’un mezarını açmış ve mürver arasını çalmıştır. Bu sırada Harry arkadaşları ile birlikte Bellatrix Lestrange kasasına girmeye çalışıp hortkuluğu almak üzerine çalışıyorlardır. Daha sona Harry, Hermionee ve Ron Hogwarts bölgesinde de bir hortkuluk olabileceğini düşünüp Aberforth’dan yardım talep ederler. Müdür Snape, Harry ve arkadaşlarının bilgisi olmadan Hosmade’de bulunduğu bilgisini alır. Disiplin kuralları gereği müdürden izinsiz hareket eden herkese ağır cezalar verilmektedir. Daha sonra Harry ve müdür Snape arasında bir düello yapılmasına karar verilir.

Snape düello esnasında karşısında Harry değil zümrüdüanka ekibini görür. Snape Mcgonagall ile düello yapar ancak kaybeder. Bunun üzerine okulu terketmesi gerekir. Bu durum öğrenciler tarafından büyük mutlulukla karşılanır. Daha sonra Mcgonagall, okuldaki profesörler ve zümrüdüanka üyeleri tarafından okul büyülerle korumaya çalışılır ancak istedikleri başarıyı elde edemezler. Bunun üzerine Harry kayıp olan bir diademi bulmak için ihtiyaç odasına gider. Aradıkları diadem bulunur ancak Harry ve arkadaşlarının karşısında bu kez Crabbe-Goyle ikilisi çıkmıştır. Crabbe çıkarmış olduğu yangın büyüsüyle hayatını kaybeder ve ortalık alev almış durumdadır. Goyle’de ateşin etkisiyle öleceği sırada Harry’nin merhametine sığınır ve Harry onu kurtarmaya karar verir. İhtiyaç odasındaki hortkuluğuda yok ettikten sonra geriye iki adet kalmıştır. Harry ve arkadaşları diğer iki hortkuluğun peşinden giderek Voldemort ve Nagini’yi bulur. Burada müdür snape’nin voldermort tarafından öldürüldüğünü görür.

Müdür snape ölmeden önce anılarını Harry’e aktarır ve Harry için korkunç gerçek ortaya çıkar. Müdür aslında yıllarca onun koruyuculuğunu çünkü nerede olunduğu bilinmeyen üçüncü hortkluk Harry’nin içindedir. Yani kendisininde ölmesi gerekir. Daha sonra Harry voldermortla yüzleşmek için ölümüde göze alarak tekrar yola koyulur.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Rupert Grint

Ron Weasley

Emma Watson

Hermione Granger

Alan Rickman

Severus Snape

Ralph Fiennes

Lord Voldemort

Helena Bonham Carter

Bellatrix Lestrange

David Ryall

Elphias Doge

Maggie Smith

Minerva McGonagall

Bonnie Wright

Ginny Weasley

Evanna Lynch

Luna Lovegood

Matthew Lewis

Neville Longbottom

Tom Felton

Draco Malfoy

Devon Murray

Seamus Finnigan

David Thewlis

Remus Lupin

Oliver Phelps

George Weasley

Sound

Alexandre Desplat

Original Music Composer

James Mather

Supervising Sound Editor

Art

Stuart Craig

Production Design

Writing

Steve Kloves

Screenplay

Costume & Make-Up

Nick Dudman

Makeup Effects Designer

Amanda Knight

Makeup Designer

Lisa Tomblin

Hair Designer

Production

Directing

Editing

Camera

Eduardo Serra

Director of Photography

Visual Effects

Ray McIntyre Jr.

Stereoscopic Supervisor

Tim Burke

Visual Effects Supervisor
İlk yorum yapan siz olun “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.