Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece (Five Nights at Freddy’s)

2023110 dk, ,

Hayatta kalabilecek misin?

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece (Five Nights at Freddy’s) Konusu

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece, Mike’ın Freddy’nin pizza dükkanında gece bekçisi olarak işe başladığı hikayeyi ele almaktadır. Telefon görüşmesinde tüm şartları kabul eder. Kızı Abby’yi yanına alır ve mesai için yola koyulur. Freddy Fazbear’s pizzada çalışmaya başladığı ilk gece, mesaisinin o kadar kolay geçmeyeceğini anlar. Freddy’nin pizza dükkanı seksenli yıllarda çocuklar arasında oldukça bir popüler bir mekandır. Yıllar önce kapatılmış olmasına rağmen sahipleri oradan vazgeçmeye hiçte razı değildir. Mike’a verilen görev vardiyası boyunca ekrandan gözlerini ayırmamasıdır.

Mike monitörün başında oturduğu sırada kapı çalar ve karşısında bir polis memuru durmaktadır. Polis memuru Mike’la sohbet etmeye başlar ve onun hikayeyi bilmediğini öğrenir. 80’li yıllarda pizzacıda çocukların kaybolduğunu, polislerin dükkanı didik didik arayıp hiçbir şey bulamadıklarından bahseder. İşletmenin bu sebeple kapatıldığından bahseder. Dev robotları etkileri altına hayalet çocuklardan bahsedilmektedir. Hayalet çocukların yeni istediği, Mike’ın kızı Abby’dir. Onunda kendilerinden biri olmasını istemektedirler. Mike onları durdurmanın bir yolunu bulmaya çalışır. Oyuncak robotlara esir düşer. Kendisini ve kızını, onların elinden kurtarmak ister. Bu yolculuk hem Mike hem de Abby için hiçte kolay olmayacaktır.

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece, aynı isimli Scott Cawthon’ın eserinden uyarlanmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Emma Tammi oturmaktadır. Tammi, aynı zamanda senaryo üzerinde düzenlemelerde bulunmuştur. Başrollerinde Josh Hutcherson, Elizabeth Lail ve Kat Conner Sterling yer almaktadır. Hayali bir pizzacıda geçen bu film 3 Kasım 2023’te vizyona girmiştir.

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece (Five Nights at Freddy’s) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece (Five Nights at Freddy’s)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece