Dünya Hali Konusu

2018 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan Dünya Hali filmi, Türkiye’ye aittir. Komedi filmler kategorisinde yer alan Dünya Hali filminin yönetmen koltuğunda Ömer Can oturmaktadır. Dünya Hali filminin başrol oyuncuları ise şu şekilde sıralanmaktadır; Murat Dalkılıç, Melis Sezeni, Eren Hacısalihoğlu, Seren Aktaş, Demet Gül, Gökay Müftüoğlu, Pınar Şenol ve Sadık Gürbüz.

Dünya Hali filminin konusu

Dünya Hali filminin konusu, platonik aşkın peşinden koşan genç bir adamın hikayesini beyaz perdeye taşıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Serdar, geçimini animatörlük yaparak sağlamaya çalışıyor. Oldukça içine kapanık bir karaktere sahip olan Serdar, duygularını açığa vurmaya hiçbir zaman cesaret edememiş bir adamdır. Böyle bir adam Gizem adında genç bir kadından çokça hoşlanmaktadır. Ancak gel görelim ki Gizem, ne bu aşktan haberdardır ne de Serdar’ın varlığından haberdardır.

Serdar için platonik aşkıyla tanışma için bir fırsat doğar

Serdar he ne yaparsa yapsın Gizem ile tanışmaya bir türlü cesaret edemez. Ancak bir gün ev arkadaşları olan Batı ve Masal iddiaya girer. Serdar bu iddiayı kaybeder. İddiayı kaybetmesinin karşısında ise arkadaşları Serdar’dan Gizem ile tanışmalarını öne sürerler. Serdar kaybettiği bu iddia sayesinde Gizem ile tanışır. Fakat Serdar, Gizem ile nasıl iletişim kuracağın ve neyi bahane ederek tanışacağına bir türlü karar veremez. Ancak Serdar için büyük bir şans doğar. Çünkü bu iddia sayesinde Gizem ile tanışacaktır.

Serdar, Gizem’in hayatına dahil olmuştur ama önünde 2 tane zor bir engel vardır

Gizem Ah Güzel İstanbul dergisinde çalışmaktadır. Gizem çalıştığı dergi üzerine bir konu üzerinde çalışma yürütmektedir. Yürüttüğü bu konu ise aşık olma korkusu filofobiktir. Bu konu üzerine röportaj yapacak kişiyi arayan Gizem ise karşısında kendisini filofobik olarak tanıtan Serdar’ı bulur. Serdar bir yandan Gizem’in gönlünü kazanmaya çalışırken, diğer yandan Gizem’e aşık olan dergi patronu Arda’nın Gizem’e olan aşkına mani olmaya çalışır. İşin daha da kötüsü Gizem’in annesi Arda’nın duygusuna kızının da karşılık vermesi için ikna etmeye çalışmaktadır. Yönetmenliğini Ömer Can’ın sürdürdüğü Dünya Hali filminin başrol oyunculuğunu Murat Dalkılıç ve Melis Sezen yürütmektedir. Dünya Hali filmini sitemizden izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Dünya Hali”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.