Deniz Canavarı (The Sea Beast)

Açık denizlere vur.

Deniz Canavarı (The Sea Beast) Konusu

Özet

Deniz Canavarı, Chris Williams’ın yönettiği, senaryosunu Nell Benjamin ile birlikte yazdığı ve Jed Schlanger ile birlikte yapımcılığını üstlendiği 2022 yapımı bilgisayar animasyonlu bir macera filmi. Filmde Karl Urban, Zaris-Angel Hator, Jared Harris ve Marianne Jean-Baptiste seslendiriyor. Aralarında yakalanması zor bir deniz canavarının da bulunduğu deniz canavarlarını avlayan bir grup avcının arasına düşen genç bir kızın hikâyesini anlatıyor.

Film, 8 Temmuz’da Netflix’te gösterime girmeden önce 24 Haziran 2022’de sınırlı bir sinema gösterimine başladı ve eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı.

Konu

Korkunç canavarların denizde dolaştığı ve canavar avcılarının ünlü olduğu bir dönemde yaşayan Jacob Holland, insanlar tarafından sevilen bir avcıdır. Maisie Brumble, Jacob’un kim olduğundan habersiz onun gemisine girip saklanır. İkisi arasında beklenmedik bir dostluk oluşur ve Jacob ile Maisie, birlikte destansı bir yolculuğa çıkar.

Yüzlerce yıldır deniz canavarları insanlığa zarar vermek için ortaya çıkmaktadır. Buna karşılık, denizciler gemileriyle okyanusun ötesindeki canavarları avlamak için dışarı çıkıyorlar; bunların en ünlüsü efsanevi Kaptan Crow, ikinci kaptanı Sarah Sharpe ve evlatlık oğlu Jacob Holland liderliğindeki “The Inevitable” mürettebatı. Üç Köprü olarak adlandırılan seçkin bir topluluk kurmuş olan Kraliyet Kralı ve Kraliçesi tarafından mali olarak desteklenmektedirler. Bir av sırasında neredeyse öldürüldükten sonra Crow, Jacob’a, gözünü alan ve Red Bluster olarak bilinen dişi bir canavarı öldürdüklerinde onu kaptan yapacağını söyler.

Mürettebat son avları için ödeme almak üzere Üç Köprü’ye döner, ancak Kral ve Kraliçe tarafından yakında yerlerine Amiral Hornagold tarafından yönetilen ve deniz canavarlarını avlamaya devam edecek olan “Imperator” adlı bir donanma gemisinin geçeceği söylenir. Jacob, mürettebatına Kızıl Bluster’ı öldürmeleri için bir şans daha verilmesini ve başarılı olmaları halinde kendi adlarına canavar avlamaya devam etmelerini önerir, Kral ve Kraliçe de bunu kabul eder.

Detaylar

Yönetmen: Chris Williams
Senaryo: Chris Williams, Nell Benjamin,
Oyuncular: Karl Urban, Zaris-Angel Hator, Jared Harris, Marianne Jean
Çıkış tarihleri: 24 Haziran 2022
Film süresi: 119 dakika
Ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada
Dil İngilizce

Deniz Canavarı (The Sea Beast) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Karl Urban

Jacob Holland (voice)

Zaris-Angel Hator

Maisie Brumble (voice)

Jared Harris

Captain Crow (voice)

Marianne Jean-Baptiste

Sarah Sharpe (voice)

Somali Rose

Child 2 (voice)

Kaya McLean

Child 3 (voice)

Helen Sadler

Ms. Merino / Matron / Cart Driver (voice)

Sound

Alex Norton

ADR & Dubbing

Mark Mancina

Original Music Composer

Neil Dickson

ADR & Dubbing
İlk yorum yapan siz olun “Deniz Canavarı (The Sea Beast)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Deniz Canavarı