Dehşetin Yüzü 2 (The Nun II)

2023110 dk, ,

Dehşetin Yüzü 2 (The Nun II) Konusu

 Dehşetin Yüzü II, The Nun serisinin ikinci filmi olarak karşımıza çıkıyor.  2021 yapımlı filmin hikayesi, “The Nun” filminin hikayesinin devamı niteliğinde ve ilk filmden tam dört sene sonrasında geçiyor. Rahibe Irene,  4 sene önce yaşadığı korkunç deneyimlerini hayatından ve ruhundan uzaklaştırmaya ve huzurlu bir hayat sürmeye çalışmaktadır. Ancak manastırda yaşanmaya başlanan tuhaf olaylar ve çevredeki söylentiler Irene’in kaçınılmaz bir sonun içinde olduğunu gösterir. Daha önce büyük bir mücadele verdiği kötü ruh Valak yeniden ve eskisinden çok daha güçlü olarak dönmüştür.

Geçmişte yaşadığı travmatik tecrübelerin izlerini hala taşıyan Rahibe Irene, bu söylentilere ve olaylara bir süre kulak tıkamaya karar kılsa da, günün sonunda cesaretini toplamak zorunda kalır.  Manastırdan, Valak ile mücadele için acil bir çağrı alan Rahibe Irene, kaçınılmaz mücadele için yola koyulur. Manastırda yaşayan küçük çocuklarının ruhunun Valak tarafından ele geçirilmeye çalışıldığı ortadadır.  Rahime Irene’in liderlik ettiği bir grup, Valak ile mücadele etmeye ve manastırdan kovmaya çalışır. 

Korku ve gerilim ögelerinin oldukça tadında kullanıldığı film, seyirciye unutulmaz bir deneyim sunar, hikayesindeki derinlik ve iç içelik filmi ilginç kılan unsurların başında yer alıyor. Sadece şeytani bir ruh ile mücadele gibi gözüken hikayenin perde arkasında, tarihi sırlar ve ortaya çıkması istenmeyen olaylar söz konusudur. Karakterlerin de bir o kadar çok yönlü ve derinlikli olması hikayeyi başarılı bir noktaya taşımaktadır.

Dehşetin Yüzü 2 (The Nun II) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Unknown

James Wan

Producer

James Wan

Characters

Marco Beltrami

Original Music Composer

Production

Michael Polaire

Executive Producer

Richard Brener

Executive Producer

Stéphane Cressend

Production Design
İlk yorum yapan siz olun “Dehşetin Yüzü 2 (The Nun II)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Dehşetin Yüzü 2