Bir Türk’e Gönül Verdim Konusu

Bir Türk’e Gönül Verdim izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Bir Türk’e gönül verdim, 1969 yapımlı uzun metraj bir Türk filmidir. Halit Refiğ’in yönetmenliğini üstlenmiş olduğu filmin oyuncu kadrosunu ise; Eva Bender, Ahmet Mekin, Bilal İnci, Osman Alyanak, Aynur Akarsu, Seden Kızıltunç gibi isimleri oluşturmuştur. Eva Bender ve Ahmet Mekin’in baş rollerini paylaştığı film, Alman bir kadın ve Türk bir adamın çetrefilli ilişkisini konu edinmiştir. Eva Bender, filmin yayınlanmasının ardından Türkiye’de hatrı sayılır bir popülerlik kazanmıştır.

Eva, bir Türk tarafından terk edilen genç bir kadındır. Almanya’da sakin hayatına devam ederken Türk bir adamla tanışır ve onunla ilişki yaşamaya başlar. Kısa sürede kendisini bu adama kaptıran Eva, hamile kalır ve dünyaya sağlıklı bir bebek getirir. Her şey güzel giderken kocası tarafından ansızın terk edilen Eva, neye uğradığını şaşırır. Kocası yeniden Türkiye’ye dönmüş ve karısını, çocuğunu bir başına bırakmıştır.

Bir müddet sonra kocasını bulmaya karar veren Eva, Türkiye’ye gelerek Kayseri’de kocasını aramaya başlar. En sonunda kocasını bulan genç kadın hayatının şokunu yaşar, kocası bir kadınla daha evlenmiştir ve aynı zamanda o kadının kız kardeşi ile de bir ilişki yaşamaktadır. Üç insan birlikte yaşarlar ve çocuklar da bu ilişkiye dahil olur. Eva’yı da eve yerleştiren kocası genç kadını istemediği çirkin bir yaşama maruz bırakır. O sırada Eva, Mustafa adında bir şoförle tanışır, Mustafa’nın sevecenliği ve dürüstlüğü genç kadının kalbini kısa sürede fetheder. Bir süre sonra Müslüman olan ve namaz kılmaya başlayan Eva, Mustafa ile birlikte Kapadokya’ya yerleşir. Evlilik hazırlıkları yapan bu iki insanı hayatın sürprizleri beklemektedir.

Bir Türk’e Gönül Verdim Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bir Türk’e Gönül Verdim”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.