Türkiye’de Ağustos ayı en çok izlenilen filmler (01 – 31 Ağustos 2022 )

Sizlere beraber ağustos ayına hızla bir giriş yapalım ve bu ay en çok izlenen filmlerin türlerini inceleyelim.  Bu ay birbirinden farklı türlerle dolu bir film listemiz var. Geneli macera dolu olsa da içinde romantik, aksiyon ve ya komedi barındıran Top 10 listemizin ilk filmi Prey olurken, Son sırada ise Tavşan Jojo bizlerle. Bildiğiniz gibi 2022 yılında yeni çıkan filmler şu sıra listelerin en sevileni oldu. Hadi gelin herkes tarafından bu ayın en çok izlenilen 10 filmini inceleyelim. Şimdiden herkese iyi seyirler.

Türkiye’de geçen ay en çok izlenilen filmler

1. Prey

Efsanevi savaşçıların arasında büyüyen Naru kabilesini korumak için savaşmak zorundadır.

Prey
Prey

2. Yüzüklerin efendisi: Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin efendisi: Yüzük kardeşliği filminde dünyanın kaderini değiştirmek üzere olan bir yüzüğü ortadan kaldırmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

3. Top Gun

Top Gun onur ödülünü kazanmak için hırslı bir mücadeleye giren donanma pilotu Pete, bu yolda kendi gibi hırslı pilotlarla mücadele etmek zorunda kalır.

Top Gun
Top Gun

4. The Batman

Şehirde sadist bir seri katil dolanmaya başlar. Katil şehrin siyasi kişiliklerini hedef alıp öldürmeye başladığında gözler Batman’e çevrilir.

The Batman
The Batman

5. On Üç Hayat

Şiddetli bir sel sonucu mağaraya saklanmak zorunda kalan 12 çocuk futbolcu ve koçları erzakları olmadan mağarada mahsur kalırlar. Onları kurtarmak için dört bir yandan insanlar gelir ve ölüm kalım savaşı verirler.

On Üç Hayat
On Üç Hayat

6. Uncharted

Bir video oyunundan esinlenerek yapılan filmde 500 yıl önce kaybedilen bir hazineyi bulmak için korkusuz ve genç Nathan Drake ortağı ile hazine avına çıkar.

Uncharted
Uncharted

7. 3 Aptal

Hindistan’ın en önemli mühendislik okulunda okuyan ve aynı yurtta kalan 3 öğrenci çok yakın arkadaş olurlar. Ancak yıllar içinde biri diğerlerinden kopar ve 2  arkadaş yıllardır görmedikleri arkadaşlarını aramaya başlar. Bu süreçte üniversite yıllarını hatırlayan ve yad eden arkadaşların başından türlü komik olaylar geçer.

3 aptal
3 aptal

8. Kayıp Şehir

Bir milyarder tarafından kaçırılan Loretta, kendi kurgusal şehirlerini yazan bir roman yazarıdır. Yazdığı son romanda bahsettiği antik kayıp şehrin hazinesini bulabileceğini düşünerek Loretta’yı peşinden sürükler.

kayıpşehir
kayıp şehir

9. Samaritan

Genç bir çocuk, 20 yıl önce önce bir savaş sırasında esrarengiz şekilde kaybolan süper kahraman Samaritanın hala ortalarda olabileceğini düşünür.

Samaritan
Samaritan

10.Tavşan Jojo

Hitlerin gençlik kampında bulunan genç bir çocuk, annesinin evlerinin çatı katında Yahudi bir kızı sakladığını öğrenmesiyle kafasında bir karmaşa yaşar. Yaşanan korkunç ırkçılıkla başa çıkmaya çalışan çocuk bir karmaşanın içinde kalır.

Tavşan Jojo
Tavşan Jojo
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir