Vay Başımıza Gelenler Konusu

Vay Başımıza Gelenler izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Usta aktör Zeki Alasya’nın hem yönetmenlik koltuğuna oturduğu hem de başrolde oynadığı filmde kendisine Metin Akpınar, Erhan Yazıcıoğlu ve Ali Yalaz eşlik etmiştir. 1979 yılında sinema severlerle buluşan film ceza evinden çıktıktan sonra zengin olma hayali kuran iki arkadaşın macera dolu öyküsünü anlatır.

Manav dükkanı olan Zekeriya çalışanının işe gelmediğinden şikayet edip Fazilet hanıma oğlunu sormaktadır. Bu sırada kasabadaki herkes Halis’in ceza evinden çıktığı için hazırlık yaptığını öğrenip Zekeriya’dan anlayış göstermesini söyler. Halis, kendisini bekleyen annesini ve sevgilisini bir an önce görmek için günleri saymaktadır ve sonunda

beklediği gün gelmiştir. Halis ceza evi arkadaşı olan Kamil’e sevgilisinin fotoğrafını gösterip evlenmek istediğini ancak yeteri kadar parası olmadığını söyler. Bunun üzerine Kamil kendisine kolay yoldan para kazanabileceklerini söyledikten sonra ceza evinden çıkarlar. Çıktıklarından Halis’i büyük bir kalabalık beklemektedir ancak kendisinin onlarla birlikte kasabaya dönemeyeceğini söyleyerek Kamil ile birlikte oradan uzaklaşmaya başlar.

Kamil, Halis’i eski patronunun yanına götürüp iş istemiş ancak kapıdan kovulmuşlardır. Halis, Kamil ile birlikte ceza evi önünde terkettiği kasaba halkının yanına giderek onları neden terk ettiğini açıklar. Kendisinin artık bir sabıkalı olduğunu söyleyerek kendilerinin aralarında bulunmasının doğru olmadığını söyler. Halis, arkadaşlarının ısrarına daha fazla dayanamaz ve sevgilisi Selma’yı, annesini görmek için mahallede kalmaya karar verir.

Mahmut, abisi gibi gördüğü Halis’in geldiği için oldukça mutludur ancak Halis ceza evinde yaşadıklarının etkisinden kurtulmayı başaramaz. Halis, kendisinin zengin dostlarını olduğunu söyleyerek arkadaşıyla vedalaşmıştır ancak bu büyük bir yalandır çünkü ertesi gün soluğu Halis’in elektrikçi dükkanının önünde alır. Zekeriya sürekli olarak Halis ile dalga geçmeye çalışır ve bu durum Halis’in gururuna dokunmaya başlar. Kamil, başka bir yalan söyleyip kendisinin fabrika müdürü olacağını söylese de Halis’in yanında kalma teklifini kabul eder.

Artık Kamil mahallede kalmış ve Zekeriya’nın çalışanı olan Mahmut’a halde yardım etmeye karar vermiştir. Mahalle Halis ve Kamil’in gelmesiyle oldukça eğlenceli bir hale gelmiştir ancak Halis’in evlenmesi için gereken parayı bir an önce bulmaları gerekmektedir. Bunun üzerine bir kuyumcuyu soymayı planlarlar ancak ikisinin sakarlıkları yapmaya çalıştıkları her işin yarıda kalmasına neden olur.

Vay Başımıza Gelenler Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Vay Başımıza Gelenler”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.