Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door)

2023107 dk, ,

Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door) Konusu

Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı, serinin en yeni filmidir. Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı, ‘Ruhlar Bölgesi: Anahtar’ filminin ardından beşinci ve son film olarak yayınlanmıştır. Fakat film konu bakımından; Ruhlar Bölgesi ve Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2’nin devamı niteliğindedir. Ruhlar Bölgesi ve Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2, oğulları Dalton’un beklenmedik bir şekilde komaya girmesi üzerine, ”Öte” olarak bilinen gizemli bir evrenden gelen iblislerle mücadelesini konu ediniyor.  Lambert ailesinde yaşanan olayların üzerinden on yıl geçmiştir. Üniversite döneminde ki Dalton ve Josh, iblislerinden kurtulmak için, bir dizi korkunç olaylarla ve ailelerinin geçmişi ile yüzleşerek kırmızı kapının ardında saklanan Öte’nin derinlerine inmek zorundadır. Dalton’un geçmişini travmatik bir hale iblisleri şimdide üniversite hayatını mahvetmek için geri dönmüştür. Astral seyahat ve hafızada geri dönüşü ele alan serinin son filminde korku ve heyecan yeniden dorukların zirvesindedir.

Astral seyahat, ruhlar evreni gibi konuların işlendiği film, bu tarz filmlerin meraklısı olan izleyiciler tarafından merakla beklense de, ana konuyu aktarış biçimi eleştirilerden kaçamadı. Korku filmlerinin kendisini tekrar eden yapısı, serinin önceki filmlerinin yakaladığı başarıya ulaşmasına izin vermedi.

Filmin yönetmenliğini Josh Lambert karakterine hayat veren Patrick Wilson üstleniyor. Bu aynı zamanda Patrick Wilson’un ilk yönetmenlik denemesidir. Filmde Dalton rolünü Ty Simpkins, Reina rolünü ise Rose Bryne yeniden üstleniyor.  7 temmuz 2023’te vizyona giren film, Sony Pictures tarafından dağıtılırken Blumhouse Productions tarafından üretilmiştir.

Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Ty Simpkins

Dalton Lambert

Patrick Wilson

Josh Lambert

Sinclair Daniel

Chris Winslow

Rose Byrne

Renai Lambert

Hiam Abbass

Professor Armagan

Andrew Astor

Foster Lambert
İlk yorum yapan siz olun “Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı