Kabus Konusu

Kabus izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Japonya’da çekilen Kabus filmi 2007 yılında seyirci karşısına çıktı. Fantastik, gerilim ve korku kategorilerinde yer alan bu filmin yönetmen koltuğunda Shinya Tsukamoto oturmaktadır. Kabus filminin başrollerinde ise Ryuhei Matsuda, Masanobu Ando, Ren Osugi, Yoshio Harada, Shin’ya Tsukamoto gibi isimler yer almaktadır. Gerilimi ve korkuyu farklı boyutta ele alan Kabus, izleyenlerde etki bırakmayı başarmış film olarak yer almakta. Gerilim ve korku ile harmanladığı fantastiği filme ayrı bir haz katmaktadır. Alışalagelmiş korku filmlerinden biraz daha farklı olan Kabus, çekildiği dönemde başarılı bulunmuş filmler arasında yer alıyor.

Kabus filminin konusu

Tokya’da yaşayan 3 kişi, hafıza ve kabus yöntemini deneyerek gerçek üstü olan kendini bulma yoluna girerler. Bu yolculukta kendilerini bularak, kendilerini keşfetmeyi amaçlamaktadırlar. O ismi verilen bu 3 kişiden birisi, intihar etme planın kuran bir yabancı ile cep telefonu ile konuşurken intihar etmeyi planlamaktadır. Fakat olaylar çığrından çıkar ve korkunç bir hal almaya başlar. Keiko Kirishima isimli olan polis dedektifi, havalı görünüşe sahip olan birisi. Havalı göründüğü kadar, aynı zamanda duygusuz olan bu polis memuru, itici bir görünüme sahiptir.

Olayı çözmek isteyen Dedektif Keiko Kirishima

Keiko Kirishima, karşılıklı bir şekilde kendilerini öldürdüğü anlaşılan iki parçalanmış cesetle karşı karşıya kalıyor. Fakat dedektif  bu ölümün intihar olup olmadığı konusunda çok emin değildir. Dedektif bu ölümün sır perdesini çözmeye çalışırken çok ilginç bir ayrıntıya rastlar. Bulduğu bu ilginç ayrıntı sonucu ise şoke olur. karşılıklı ölümleri gerçekleşmiş olan bu iki cesedin , bir cep telefonu numarası ölümleri birbirine bağlamıştır.

3 arkadaş neyi başlattıklarının farkında bile değillerdir

Bu üç arkadaş bu şekilde ölümleri oluşturarak insanların hayallerine girme yeteneğine sahip oluyorlar. Fakir ancak genç bir adam olan Akuma Tantei’i çağıran bu 3 arkadaş bu adama yardım etmek isterler. Ancak adam yardım almakta oldukça isteksizdir. Çünkü adamın geçmişi oldukça rahatsız edicidir. Hiç farkına vamadan başlatılan bu durum 3 arkadaş için terör ve kan düellosuna dönüşecektir. Kabus filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Kabus Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Ryuhei Matsuda

Kyoichi Kagenuma

hitomi

Keiko Kirishima

Masanobu Ando

Detective Wakamiya

Yoshio Harada

Keizo Oishi

Ren Osugi

Detective Sekiya

Directing

Editing

Production

Art

Shinya Tsukamoto

Sanat Yönetmeni

Crew

Shinya Tsukamoto

Sinematografi

Takayuki Shida

Sinematografi

Sound

Chū Ishikawa

Original Music Composer
İlk yorum yapan siz olun “Kabus”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.