Pinocchio Konusu

Pinocchio filminin özeti

Pinocchio, senaryosunu Zemeckis ve Chris Weitz’in yazdığı ve yapımcılığını Walt Disney Pictures’ın üstlendiği, Robert Zemeckis tarafından yönetilen, yakında çıkacak bir Amerikan canlı aksiyon bilgisayar animasyonu müzikal fantezi drama filmi. Carlo Collodi’nin 1883 tarihli İtalyan kitabı Pinokyo’nun Maceraları’na dayanan aynı adlı 1940 filminin yeniden çevrimi. Filmde Tom Hanks, Cynthia Erivo ve Luke Evans seslendirme rollerinde Benjamin Evan Ainsworth, Joseph Gordon-Levitt, Keegan-Michael Key ve Lorraine Bracco ile yer alıyor.

Konu

Pinocchio, gerçek bir çocuk olmak isteyen tahtadan bir kuklanın hikayesini konu ediyor. Gepetto Usta’nın ahşaptan yaptığı Pinokyo’nun en çok istediği şey gerçekleşir ve insan olur. Ancak yalana meyilli olan Pinokyo’nun her yalan söylediğinde burnu uzar. Bu durum Gepetto ile kurduğu baba oğul ilişkisini de etkiler.

Oyuncular
Tom Hanks, Pinokyo’yu gerçek oğluymuş gibi inşa eden ve büyüten iyi kalpli ama yalnız bir ahşap oymacısı ve oyuncakçı olan Geppetto rolünde.
Cynthia Erivo, Pinokyo’ya hayat veren ve cesur, dürüst ve bencil olmadığını kanıtlarsa onu gerçek bir çocuğa dönüştürmeyi vaat eden Mavi Peri rolünde.
Luke Evans, Pleasure Island’ın sinsi sahibi ve işletmecisi The Coachman rolünde.
Fabiana rolünde Kyanne Lamaya ve kuklası Sabina
Giuseppe Battiston, para kazanmak için Pinokyo’yu sahneye çıkmaya zorlamak isteyen zalim ve açgözlü kuklacı Sinyor Stromboli rolünde.
Lewin Lloyd, Pinokyo’nun Zevk Adası’na giderken arkadaş olduğu yaramaz bir çocuk olan Lampwick rolünde.
Film için yaratılan yeni bir karakter olan Sinyora Vitelli rolünde Sheila Atim.

Prodüksiyon

Mayıs 2017’de filmi yönetmesi için Sam Mendes’in seçildiği ve senaryoyu Külkedisi’nin yazarı Chris Weitz’in yazdığı bildirilmişti, ancak Şubat 2018’de Paul King onaylandı ve Jack Thorne Weitz’in senaryosunu yeniden yazmaya hazırlandı.

21 Ağustos 2018’de Weitz, senaryonun hâlâ geliştirme aşamasında olduğunu ve çekimlerin 2019’da bir noktada başlayarak İngiltere ve İtalya’da yapılmasının beklendiğini açıkladı. Kasım 2018’de Tom Hanks, Geppetto’yu oynamak için erken görüşmelere başlamıştı. Ocak 2019’da Paul King’in ailevi nedenlerden dolayı yönetmenliği bıraktığı açıklandı.

Ekim 2019’da Robert Zemeckis’in King’in yerine yönetmen olarak görüşmelere başladığı, Chris Weitz’in King ve Simon Farnaby ile birlikte yeni bir senaryo yazdığı açıklandı. Chris Weitz aynı zamanda Andrew Milano ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek. Tom Hanks’in Geppeto rolünü reddettiği de bildirildi. 29 Kasım 2018 tarihinde Zemeckis yönetmen olarak resmi imzayı attı. Ağustos 2020 tarihinde Disney, Geppetto rolü için yeniden Hanks’i izlediklerini açıkladı.

 

Pinocchio Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Pinocchio”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.