Kumarhane Konusu

1995 yılında izleyiciyle buluşan film Nicholas Pileggi’nin aynı adı taşıyan romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı filmin başrollerini Robert De Niro, Sharon Stone ve Joe Pesci üçlüsü paylaşmıştır. Filmde yer alan genel tema şöhret ve ışıltılı hayatıyla gündemde olan Las Vegas şehrinin arkasında yatan karanlık hayatların ve ilişkilerin nasıl geliştiği yönündedir. Ace Rothstein etrafında gelişen olaylar, kendisine gelen bir teklif sonucu hayatının değişmesini gözler önüne sermektedir.

Ace, yaşadığı bölgede spor bahisçisi olarak para kazanmaktadır. Bir süre sonra yaptığı işlerin başarı göstermesi şehrin mafya patronlarını tarafından dikkate alınır ve kendisinden Las Vegas’ın en ünlü kumarhanelerinden birinde yöneticilik yapmasını isterler. Ace, yaptığı işten memnun olduğunu başına büyük işler açmak istemediğini daha çok geçmişte yasal olmayan işler yapmasından dolayı resmi olarak bu işi yapamayacağını söyler. Mafya patronlarının baskılarına daha fazla dayanamaz ve işi kabul etmek zorunda kalır. Kumarhanenin başına geçtikten sonra kendi yöntemleriyle işletmenin gelirlerini ikiye katlamayı başarmıştır.

Patronları tarafından sürekli gözetim altında olduğu için elde ettiği her başarı takdir toplamaktadır. Bir süre sonra yakın dostu Nick her ne kadar Ace istemesede onun yaşadığı şehre taşınır. Ace, Nicky tarafından başına bir bela gelmesinden çekinmektedir. Nick kumarhanenin güvenliğini sağlıyor gibi görünsede şehre yerleşme amacı daha sonradan ortaya çıkmıştır. Las Vegas’ta bulunan kumarhanelerin yönetimini ele geçirip servet kazanmak isteyen Nicky ve Ace’in dostlukları sona ermiştir. İstediğini yapmak için kumarhane patronlarının tüm karanlık işlerini yapmaya başlamış şehirde işlenen tüm suçların içinde bulunur hale gelmiştir. Ace, kötü alışkanlıklarından vazgeçemeyen kumarhane çalışanı Ginger ile ilişki yaşamaya başlar ve kısa sürede evlenirler. Ginger’ın uyuşturucuya ve alkole olan düşkünlüğü ikiliyi sık sık tartışmanın ortasına sürükler. Bunun üzerine Ginger Ace’in elinden bütün mal varlığını alarak eski sevgilisiyle şehirden uzaklaşır.

Polisler artık kumarhane patronlarının izini sürmeye başlamıştır. Bu yüzden patronlar kendi çalışanlarını öldürmeye başlamış ancak Ace ellerinden kaçmayı başarmıştır. Bunun üzerine Las Vegas’ta yaşayamayacağını anlayan Ace, Miami’ye tanışıp tekrar eski işini yapmaya karar verir.

Kumarhane Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Robert De Niro

Sam 'Ace' Rothstein

Sharon Stone

Ginger McKenna

Joe Pesci

Nicky Santoro

James Woods

Lester Diamond

Don Rickles

Billy Sherbert

Alan King

Andy Stone

Kevin Pollak

Phillip Green

Frank Vincent

Frank Marino

Oscar Goodman

Oscar Goodman

Richard Riehle

Charlie Clark

Catherine Scorsese

Piscano's Mother

Vinny Vella

Artie Piscano

Camera

Robert Richardson

Director of Photography

Art

Rick Simpson

Set Decoration

Dante Ferretti

Production Design

Directing

Sound

Eugene Gearty

Sound Editor

Dan Korintus

Dialogue Editor

David Boulton

ADR Engineer

Production

Georgia Kacandes

Unit Production Manager

Editing

Costume & Make-Up

Rita Ryack

Costume Design
İlk yorum yapan siz olun “Kumarhane”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.