Wendy Wu: Homecoming Warrior Konusu

Özet

Wendy Wu: Homecoming Warrior, 2006 yapımı, Brenda Song ve Shin Koyamada’nın başrollerini oynadığı Disney Channel televizyon filmdir. Film yayınlandığı gece Disney kanalında 5,7 milyon izleyici tarafından izlenerek en çok seyirci çeken 5.film oldu. Ayrıca Japon Disney kanalının tarihinde en çok seyircinin izlediği film olmuştur. Ayrıca film İngiltere ve Avrupa’da Disney kanalını en çok izlenen çocuk televizyon kanalı durumuna getirebilmiştir. Filmin tamamı Auckland, Yeni Zelanda’da çekilmiştir. Film iTunes’ta yayınlanan ikinci Disney Channel yapımı filmdir. Filmin promeosyonu amaçlı olarak Disney pek çok ürün yayınlamıştır.

Konu

Wendy Wu, genç bir Budist rahip olan Shen’in ziyaretiyle hayatı alt üst olan popüler bir Asyalı-Amerikalı gençtir. Shen, Wendy’nin güçlü bir kadın savaşçının reenkarnasyonu olduğunu ve kötü bir ruhun dünyayı yok etmesini engelleyebilecek tek kişi olduğunu iddia etmektedir. Shen, Wendy’ye, onu dövüş sanatlarında tam olarak eğitene kadar kötülükten koruyacak güçlü bir tılsım takması için yalvarır.

Wendy, okuldaki rakibi Jessica Dawson’a karşı Mezuniyet Balosu Kraliçeliği için kampanya yürütmekle o kadar meşguldür ki dünyayı kurtarmakla ilgilenmez. Wendy’nin geleneksel büyükannesi Shen’in doğruyu söylediğini bilmektedir; kendi annesi (Wendy’nin büyük büyükannesi) doksan yıl önce Çin’de Yan-Lo’yu yenen bir önceki Yin Savaşçısı’dır. Ancak Wendy’nin ailesinin diğer üyeleri Çin miraslarıyla bağlarını koparmışlardır. Shen’in Çin kültürü hakkındaki tartışmaları, Fair Springs Ulusal Tarih Müzesi’nde araştırmacı olan Wendy’nin annesine ilham verir. Shen’in ay kekleri de Wendy’nin babası için aynı şeyi yapar. Ancak kötülükle savaşmakla alışverişe gitmek arasında kalan Wendy, en yakın arkadaşları Tory ve Lisa ile alışveriş merkezine gitmeyi seçer.

Yan-Lo çok geçmeden ortaya çıkar ve Wendy tam Yin Savaşçısı güçlerine ulaşamadan onu yok etmeye koyulur. Yan-Lo kısa süre içinde müzedeki bir güvenlik görevlisini, Wendy’nin erkek kardeşini, köpeğini, müdürünü, öğretmenlerini, en iyi arkadaşı Tory’yi ve hatta Jessica Dawson’ı ele geçirir. Wendy, erkek arkadaşı Austin’in ne kadar zehirli ve bencil olduğunu fark ettikten sonra ondan ayrılır. Daha sonra Shen ile daha fazla bağ kurmaya başlar. Shen’in yardımıyla, Wendy’nin öğretmenleri, Wendy’ye öğretmeye yardımcı olmak için Çin dövüş sanatlarının Beş Hayvanının ruhları tarafından ele geçirilir. Bay Medina Kaplan; koç Gibbs Yılan; Bay Tobias Turna; Bay Garibay Leopar ve Shen’in kendisi de Ejderha olur.

Wendy eğitimini tamamlar ve Mezunlar Günü Kraliçesi olduğunu öğrenir. Daha sonra savaşının Mezuniyet Dansı ile aynı gece gerçekleşeceğini keşfeder. Kendini ihanete uğramış hissederek savaşa katılmaz. Mezuniyet gecesinde büyükannesi Wendy’nin kaderini yerine getirmesi için ısrar eder, ancak Wendy reddeder. Sonunda keşişlerden Shen’in savaşa yalnız gittiğini öğrenince fikrini değiştirir. Wendy ve keşişler Shen’i kurtarmak için tam zamanında gelirler. Wendy’nin dövüş sanatları eğitimi, Yan-Lo ile son bir dövüş için içindeki kahramanı ortaya çıkarır. Son sahnede Jessica, Wendy’ye Mezunlar Günü tacını ve Kraliçe statüsünü ödünç verdiği için teşekkür eder ve ikisi arasındaki çatışma sona erer. Yan-Lo gerçek formuyla geri döndüğünde kahramanlar ayrılmak üzeredir ve savaş devam eder. Shen, kaderi olduğu için kendini feda etmeye çalışır, ancak Wendy kaderini değiştirerek onu kurtarır. Wendy ve Shen birlikte Yan-Lo’ya saldırarak onu sonsuza dek yok eder. Keşişler Shen’e bunun son yaşamı olduğunu söyler ve yükselirler. Sonunda Wendy ve Shen, Shen’in filmin başlarında sevdiğini söylediği cappuccino ve çikolata almak için ayrılırlar. Bu da ikilinin çıkıyor olabileceğini ima eder.

 

Wendy Wu: Homecoming Warrior Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Wendy Wu: Homecoming Warrior”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Wendy Wu: Homecoming Warrior